Tag Archives: лери кинг

Легендарниот тв водител Лери Кинг имал инфаркт: Благодарение на брзата помош завршил на операција!

Легендарниот американски водител, кој воведе нови смерници во телевизиското новинарство особено во директните средби со соговорниците, Лери Кинг (85) поради проблеми со срцето бил сместен во болница. Како што се наведува Кинг доживеал инфаркт. „Беше дома и се подготвуваше да оди во болница, но доби срцев удар. Брзата помош го …

Повеќе »