Tag Archives: лекарка

Лекарка ги открила највкусните намирници за слабеење во средовечни години

ЗРЕЛИТЕ години носат многу промени кои се манифестираат во физичката и психичката состојба. Иако долго време се веруваше дека метаболизмот значително се забавува со возраста, ова е мала промена. Она што значително се менува и влијае на зголемувањето на телесната тежина е количината на движење. Промени во исхраната За жените …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исповед на лекарка: За што пациентите секогаш жалат кога ќе дојде крајот!!!

Лекарка на TikTok споделила за што луѓето најчесто жалат кога умираат. Од тоа научила важни животни лекции. Посакуваме да можеме да правиме што сакаме без да се грижиме што мислат луѓето – но животот едноставно не функционира така. Имаме соништа и амбиции, но за жал, многу нема да станат реалност, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Храбра американска докторка им упатува повик на своите колеги да станат и да се борат за вистината за лекувањето на Ковид – 19!

Не се ретки лекарите кои не можејќи да гледаат што се случува со нивните пациенти кои се борат со корона вирусот јавно проговоруваат за проблемите и за лековите… Оваа докторка своето излагање го почнува со проблемите со лекувањето и инсистира своите пациенти да ги лекува со еден лек бидејќи има …

Повеќе »

СОВЕТИ – ДОКТОРКА СЕ РАЗБОЛЕЛА СО КОРОНАВИРУС ПА САМА СЕ ИЗЛЕКУВАЛА: „Ми помогнаа 3. работи кои сите ги имате дома!“

Досега повеќе од 8.000 луѓе починале од вирусот корона, а околу 82.800 се излечиле. Една од излекуваните е д-р Клер Герада, која ги открила клучните работи што и помогнале да го излечи вирусот корона – парацетамол, пилешка супа и лимонада. Клер, поранешен шеф на Кралскиот колеџ за општа пракса, вели …

Повеќе »