Tag Archives: легитимација

Погледнете хит снимка: Обезбедувањето на влезот на стадионот не го препознало Роналдо

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО импресивно го отвори Еврото каде Португалија ја брани титулата. Тој ги предводеше до победа од 3:0 постигнувајќи два гола и соборувајќи три големи рекорди. Капитенот на Португалија стана првиот играч во историјата кој играл на пет различни Европски шампионати, а патем стана и првиот што постигнал барем по …

Повеќе »