Tag Archives: левер куп

ОВА Е НАЈСКАПАТА ФОТОГРАФИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА ТЕНИСОТ! Публиката во транс – најдобрите на сите времиња на теренот во исто време!

На теренот во Лондон во исто време беа Ѓоковиќ, Федерер, Надал и Мареј. Во исто време, на теренот во исто време беа четворица од најдобрите тенисери на сите времиња. Дебатата за тоа кој е најдобар од нив ќе продолжи, но публиката паднала во транс. Овации, аплаузи, солзи, емоции, сето тоа …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛ НА ТЕНИСОТ – Роџер Федерер објави крај на кариерата – Заминување на еден од најголемите на сите времиња

Легендарниот тенисер Роџер Федерер и’ официјално стави крај на својата богата кариера во која стана симбол на белиот спорт. Славниот Швајцарец на социјалните мрежи потврди дека следната недела ќе го игра својот последен турнир. Федерер (41) во последните години имаше многу проблеми со повреди, што резултираше со негово отсуство на …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕНИСКИТЕ ВЕЛИКАНИ ПОВТОРНО ЗАЕДНО: Ѓоковиќ се врати по четири години, се е подготвено за спектакл!

НАЈДОБРИОТ српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе учествува на Лејвер купот, па „големата четворка“ повторно ќе биде заедно. Ноле така ќе им се придружи на играчите со кои во текот на кариерата водеа големи битки на теренот – Роџер Федерер, Рафаел Надал и Енди Мареј. Лејвер купот, натпреварување кое го започнаа …

Повеќе »