Tag Archives: ла лига

Се враќа најјаката лига во светот и тоа со големо дерби

Далеку најсилното европско, а со тоа и светско национално фудбалско првенство, кој на табелата на коефициенти на УЕФА е со дури 11 бода предност пред првиот вицешампион во Премиер лигата, се враќа по тримесечна пауза поради пандемијата на коронавирус. Објавен е и датумот на продолжение. El Partidazo de COPE, исклучително …

Повеќе »