Tag Archives: ламандо

(ВИДЕО+ФОТО) Не е фотошоп, ова е најширокиот автомобил на светот

На крајот на краиштата, останува само прашањето – зошто? Volkswagen во Кина го продава Lamando L, поспортска верзија на Jetta таму, исто како што Arteon е поатрактивно издание на Passat во Европа. Lamando се промовира како удобно семејно возило, но корисникот на TikTok @justinbuildcars смета дека тоа не е доволно. …

Повеќе »