Tag Archives: лазар цветковски

(ВИДЕО) Младата Сара Гигова има нова песна – „Ранливи“: Ќе сакате да ја слушнете повеќепати!

По одличната „Ладно лето“ која ја објави пред неколку месеци, младата и талентирана пејачка Сара Гигова овојпат ја објавува новата тема со наслов „Ранливи“. Станува збор за одлична балада која влегува во уво уште на прво слушање, а како за претходната, така и за оваа како автори се потпишува братско-сестринскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова песна, нов звук: Лозано пријатно ќе ве изненади со неговата – „После полноќ“

Конечно, по подолго време една од нашите најголеми музички ѕвезди – Влатко Лозаноски – Лозано ја објави својата најнова песна.„После полноќ“ е името на новата нумера и дефинитивно таа ќе биде пријатно изненадување за публиката.Иако можеби повеќето очекуваа дека Лозано повторно ќе објави песна слична на претходната, тој и неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката Теа Трајковска буквално „гори“ во новата крими-приказна!

Црн џип, замаглени стакла, киднапирано момче во багажник, трака на уста и врзани раце се дел од крими-приказната на познатата пејачка Теа Трајковска. За среќа ова се само кадри од видеоспотот за новата песна со наслов „ГОРИ“. Ова е нејзиното најново музичко остварување, а како за претходните песни, така и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската естрада доби одлична пејачка: Сара Гигова ја промовира својата прва авторска песна „Ладно лето“

Македонската музичка сцена од денеска е побогата за уште еден нов член. Се работи за младата пејачка Сара Гигова, која токму денес ја промовира својата прва авторска песна. Можеби некои од вас се сеќаваат на Сара кога учествуваше во едно детско регионално музичко шоу, каде уште како малечко девојче ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тимот ЛОЗАНО – ЦВЕТКОВСКИ со уште едно ремек дело:„ВАРДАРЕ“ со многу топлина и ЕМОЦИИ!

Лозано и тимот Цветковски вчера го промовираа новиот проект „Вардаре“ и повторно ПОГОДИЈА!… Повторно ни донесоа една квалитетна и длабока тема која во себе крие мноху топлина и емоции… Извонредниот текст (Магдалена Цветковска), проследен со одличната музика (Лазар Цветковски) и на крај заокружен со перфектната интерперација на Лозано ни носат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска подготви нова песна …И’, сигурно ќе ви се допадне!

Можеби најдобрата пејачка на „Песна на евровизија 2019“, нашата Тамара Тодевска која го оствари историскиот пласман за Македонија на овие музички натпревари и не е толку присутна на мак – поп сцената, поради настапите во Португалија, Данска…но затоа со својот тим подготви нова песна… View this post on Instagram #monsters …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДО КОГА КОЈ САКА ЌЕ КРАДЕ МАКЕДОНСКА МУЗИКА: „Километри“ на Лозано ја присвоил албански изведувач – што треба да се направи за да сето ова престане?

Со македонска песна на албански фестивал – и никому ништо… Во македонските медиуми се појави веста дека косовскиот пејач Кораб Шаќири ја присвоил музиката од песната „Километри“, еден од најголемите хитови на популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано, инаку авторско дело на Лазар и Магдалена Цветкоски. Шаќири со песната на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лозано со нов сингл пред скопскиот концерт: „Мајко“ сигурно нема да ве остави рамнодушни!

На не цели две недели пред скопскиот концерт Лозано издаде нов сингл со едноставен наслов „Мајко“… Така, обожавателите на Лозано ќе имаат време да ја научат „Мајко“ и со него да ја пеат на 23. март на концертот во ВИП Арена „Борис Трајковски“… Тоа што нам ни се допадна, а …

Повеќе »

Тамара Тодевска во Тел Авив ќе пее „Proud“

Песната со работен наслов „Proud“ на авторскиот тим во состав Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски во изведба на Тамара, ќе ја претставува Македонија на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Тел Авив, Израел. Ова беше одлучено од консултативното тело на МРТ по иницијатива на Тамара на вчерашното …

Повеќе »