Tag Archives: кученце

(ФОТО) По доделувањето на Оскарите, Џон Траволта го посвоил кученцето кое се појави на доделувањето на наградите

Џон Траволта и неговиот син Бен го проширија своето семејство. 68-годишниот актер и неговиот 11-годишен син го посвоија Mac&Cheese, преслатко кученце кое се појави на Оскарите. View this post on Instagram A post shared by John Travolta (@johntravolta) Кутрето го претстави Џејми Ли Кертис додека и оддаваше почит на покојната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кутре од првата линија на одбрана: Малиот Рамбо ги штити украинските војници!

Додека војната во Украина не стивнува, на Твитер се појави видео од кученце „посвоено“ од украински војници. Руските војници ја нападнале воената база на авенијата „Победа“ во Киев и се обиделе да заземат една од градските станици за производство на електрична енергија, но не успеале. Нападите станале уште посилни во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИТРЕЦ – Кученце се избањало во базенот па пронашол таен излез од водата

МАЛО кученце одлучи да најде спас од летните горештини во освежителен базен. Пливал среќно, а кога сакал да излезе, тоа го направи преку таен излез. Ја нашол цевката низ која од базенот излегол до оградата, потоа се лизнал и повторно паднал во него. Слаткото видео беше објавено на Редит, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Покажала преслатка игра на куче и бебе: „Дури и како кученце знаеше да биде многу нежен!“

Сопственичката на кучето Рајли објавила видео на „ТикТок“ во кое го покажала симпатичниот начин на кој Рајли си играл со бебето Ганер, а видеото воодушеви многумина. „Рајли и Ганер се на помалку од една година во ова видео. Тој беше внимателен со шепите и никогаш не ја повреди”, напишала таа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сигурносните камери снимиле питбул како спасува кученце од давење: Неверојатна приказна!

Сигурносна камера покрај базенот на семејната куќа снимила питбул како спасува мало кученце од давење. Кога питбулот го видел кучето во базенот, најпрво не знаел што да прави, па почнал да трча наоколу. Потоа го фатил кутрето за ушите и се обидел да го извлече, но не успеал веднаш. Дури …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈСКАПО куче на светот: Кученце продадено за 2. милиони долари! Најскапото куче на светот, достигна неверојатна цена. Најскапото куче на светот е кученце од тибетски мастиф, кое беше продадено во Кина за неверојатни 2 милиони долари. Некои раси секогаш ќе бидат поскапи, но ова е неверојатна цена. Кучето го …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛАТКО ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ: Кученце видело дека неговата сопственичка вежба па отишло да и помогне!

Симпатично видео од жена и нејзиното кученце стана вирална. Жената решила да направи краток тренинг во својот дом. Застанала пред ѕидот и започнала да се преправа дека го турка со рацете за да ги зајакне мускулите. Нејзиното милениче мислело дека и треба помош, па веднаш побрзало. Тој ги потпрел предните …

Повеќе »