Tag Archives: култен филм

(ВИДЕО) Глумците од „Љубовна приказна“, 51. година после култниот филм, добиле ѕвезди на Патеката на славните во Холивуд

АКТЕРИТЕ Али МекГроу и Рајан О’Нил, кои ја играа трагичната млада двојка во еомантичната драма „Љубовна приказна“ од 1970 година, биле почестени со sвезди на Холивудската патека на славните непосредно пред Денот на вљубените во петокот. „Кој би помислил дека ќе завршам со sвезда на Патеката на славните? Па, тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Омилениот божиќен филм сето време ја криел правата вистина!?

На Интернет-форумите ја покренале темата и заклучија дека семејството намерно го оставило Кевин дома и дека тоа може да се забележи од неколку суптилни потези на сценаристите… Поминаа 29. години од снимањето на филмот „Сам дома“, неопходен дел од празничната приказна. Главната sвезда, Маеколи Калкин (39) имал само 10. години …

Повеќе »

(ФОТО) Се снима римејк на најомилениот филм на сите времиња

Од „Дизни“ потврдиле дека работат на нови верзии на популарните детски филмови од каталогот на Фокс, кои неодамна ги презеле. Меѓу нив се „Ноќ во музејот“, „Дневникот на Грег“, „Попуст на количество“ и, на радост на бројните обожаватели „Сам дома“, приказна која во 1990. година го вивна Меколи Калкин во …

Повеќе »