Tag Archives: крис еванс

(ВИДЕО) Најсексапилниот маж на светот ја открил врската со португалската актерка

Актерот Крис Еванс конечно ја открил врската со португалската актерка Алба Баптиста. Имено, Крис на својата инстаграм приказна објавил крајно смешно видео на кое тој и Алба се прикажани во „љубовна игра“ или подобро кажано, во љубовна екстаза. Целта на нивната мала шега била да се исплашат еден со друг, …

Повеќе »

(ФОТО) КРИС Еванс (41) има нова љубов во животот. Имено, тој повеќе од една година е во врска со португалската актерка Алба Баптиста

Тие се вљубени и Крис никогаш не бил посреќен. Неговото семејство и пријателите ја обожаваат – изјавил за People извор близок на актерот. Алба (25) глумеше во филмот „Mrs. Harris Goes to Paris“, а минатата година ја доби наградата Shooting Star на Берлинскиот филмски фестивал. Оваа недела, Еванс беше прогласен …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е најсексапилен маж на светот: „Мајка ми ќе биде среќна“

Американскиот магазин „People“ неодамна спроведе анкета во врска со машката убавина. Верните читателки, но и читатели ја дале својата пресуда, па актерот Крис Еванс го прогласиле за најсексапилен маж на светот. Во интервју за споменатиот магазин, Еванс истакнал дека не се надевал на ова признание, но, откако веќе го доби, …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез во тајна врска со Крис Еванс – по јавното признавање дека е заљубена во него!

Светските медиуми зујат за наводната тајна љубовна врска на Селена Гомез со актерот Крис Еванс, и тоа шест години откако таа јавно проговори за своите симпатии кон него. Имено, по врската со Викенд, Селена не беше поврзана со ниту еден маж освен постојаната врска со Застин Бибер, меѓутоа, како што …

Повеќе »

(ФОТО) Откриени глумците на најскапиот филм на Нетфликс – фановите во транс: „Какви тројца фраери!“

Ѕвездата на хит серијата „Бриџертон“, Реж-Жан Пејџ, се приклучи на екипата на филмот „The Gray Man“ на Нетфликс, кој се очекува да биде најскапиот филм во историјата на платформата.   View this post on Instagram   A post shared by Regé-Jean Page (@regejean) Пејџ ќе се појави заедно со Рајан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славниот глумец го изненадил момчето кое ја спасило сестра си од бесно куче:Снимката ги расплакала луѓето

ВЕСТА за шестгодишнаото момче кое ја спаси својата помлада сестра од бесно куче го обиколи светот, а на тоа реагираше и актерот Крис Еванс. Откако слушнал што се случило, Еванс, која го отелотвори капетанот Америка во филмовите на Марвел, снимил видео и го испратил на момчето кое видеото го погледнало …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крис Еванс ја спасил Регина Кинг од паѓање на Оскарите и станал суперхерој на интернет

Глумецот Крис Еванс е нов суперјунак на социјалните мрежи откако ја спасил глумицата Регина Кинг од паѓање, додека се качувала по својот Оскар за најдобра споредна глумица. Регина се намачила со својот долг бел фустан, а Еванс веднаш скокнал да и помогне и и’ пружил рака да се придржи додека …

Повеќе »