Tag Archives: кристијан ериксен

(ФОТО) Кристијан Ериксен го направи трансферот на својата кариера

КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН (30) наскоро ќе потпише за Манчестер Јунајтед, пренесува Фабрицио Романо. Данскиот напаѓач се согласил на соработка на три години. Тој пристигнува во Јунајтед откако ќе му истече договорот со Брентфорд. Ериксен оваа недела ќе стане играч на Јунајтед. Клучен човек во целата операција беше новиот менаџер на клубот …

Повеќе »

Доживеа срцев удар, му поставија дефибрилатор, а сега е повикан од клуб од Премиер лигата

КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН има официјална понуда да продолжи да игра фудбал на професионален план. Данецот, кој доживеа срцев удар за време на ЕУРО и има вградено дефибрилатор, е без клуб откако Интер мораше да го отпушти поради важечките правила во Италија кои ги штитат настапите на играчите со срцеви проблеми. Според …

Повеќе »

(ФОТО) Ериксен не може да игра, а е најплатен играч на „Интер“ – Еве кој го плаќа!

КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН доживеа срцев удар на првиот натпревар на Европското првенство. Лекарите му го спасија животот на тревникот, во болницата му беше инсталиран дефибрилатор и денес се чувствува добро, но не смее да игра за Интер бидејќи Италија го забранува натпреварувањето на професионално и аматерско ниво за секој со сериозни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРВ ПАТ ПОСЛЕ ДРАМАТА – Се појавила првата фотографија на Ериксен после срцевиот удар!

Млад навивач објавил фотографија со данскиот фудбалер Кристијан Ериксен колабираше во 43-та минута од натпреварот помеѓу Данска и Финска во Копенхаген на 12. јуни, во првиот натпревар од групата Б на Европското првенство. Три недели по немилиот настан, во јавноста се појави првата фотографија од Ериксен. Младиот Данец, Бјорн Биндзус, …

Повеќе »

ПРЕКРАСНИ ВЕСТИ: Кристијан Ериксен пуштен од болница и ги посетил соиграчите

Играчот за врска на данската репрезентација, Кристијан Ериксен, беше пуштен од болница шест дена откако доживеа срцев удар на мечот на Европското првенство што неговиот тим го одигра против Финска, потврди Фудбалскиот сојуз на Данска. На Ериксен му беше вграден дефибрилатор во срцето, апарат што го стимулира срцевиот ритам, а …

Повеќе »

Откриено е што Ериксен им рекол на лекарите кога го оживеале!

На Кристијан Ериксен ќе му вграден биде опремен со дефибрилатор кој ќе го регулира неговото чукање на срцето во иднина, а лекарите кои биле на терен откриле што им рекол Данецот веднаш по реанимацијата на теренот… Данецот се сруши во 43-та минута од натпреварот помеѓу Финска и Данска, а лекарите …

Повеќе »

(ФОТО) КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН СЕ ОГЛАСИ ОД БОЛНИЦА: Прва фотографија и најјака порака до соиграчите – „Играјте за цела Данска!“

Фудбалерот на ДАНСКА, Кристијан Ериксен, кој доживеа срцев удар на мечот против Финска во првото коло на Европското првенство, се јави од болницата. – Здраво на сите. Ви благодарам многу за слатките и неверојатни честитки од целиот свет. Многу ни значи на моето семејство и мене. Добро сум во вакви …

Повеќе »

(ФОТО) Ериксен, со потегот од болницата, ги импресионирал своите соиграчи…

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, откако помина низ животна драма за време на натпреварот против Финска на стартот на ЕУРО 2020, се огласил преку менаџерот и рекол дека е добро. „Разговаравме, тој е добро расположен. Лекарите вршат детални прегледи, сите, вклучително и тој, сакаат да знаат што се случило. Неговата сопруга …

Повеќе »

Кардиолог: „Ериксон тешко дека ќе игра фудбал – умре на теренот“

Кристијан Ериксен колабираше на теренот за време на мечот меѓу Данска и Финска поради застој на срцето, а според експертите, крајот на неговата кариера е скоро сигурен. Санџај Шарма, кој важи за еден од водечките спортски кардиолози во Англија, кој вели дека не е сигурно дека данскиот фудбалер ќе се …

Повеќе »