Tag Archives: кристијан габровски

(ФОТО) Дарио наскоро треба да не израдува со една „предновогодишна“!

Дарио Панковски откако се посвети само на музиката не престанува со работа… По успешните настапи низ Македонија, а во сабота е во Скопје во ноќниот клуб „PURE“, во исто време поодготвува и една нова песна. Како што наведе на Фејсбук, во студиото на Кристијан Габровски се подготвува една „предновогодишна“… Познавајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гоце Бошковски – македонската „Ѕвезда на Гранд“, со песна за сите што живеат во – „Искинати спомени“

„Оваа песна е порака за вљубените кои не ја искажале својата љубов, во вистинско време, на вистински начин. Доцна сфаќаме дека љубовта е се’, а зошто да живееме од спомени во минатото, кога можеме заедно да ги создаваме денес …“! Прилепчанецот Гоце Бошковски – Чоки е еден од оние македонски …

Повеќе »