Tag Archives: крем за лице

Сите вистини и заблуди за сончањето: Знаете ли зошто е важно правилото ДВА ПРСТА и како правилно да користите крем за сончање?

Секогаш кога сме изложени на сонце, мора да бидеме исклучително внимателни Во ниту еден момент не треба да изгубите од вид колку може да бидат штетни сончевите зраци. Дури и крем со одреден степен на заштита мора да се нанесе на правилен начин за да вистински бидете заштитени од радијација. …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Секоја вечер на лицето го става овој крем и изгледа 10. години помлада од нејзините пријатели!

Сите генијални достигнувања се едноставни. А да се задржи вашата кожа млада и свежа е сосема можно со помош на домашен крем, кој вклучува јод. Додајте уште три состојки и вратете ја младоста на кожата… Имам другарка која прави домашна крема за лице и секоја вечер своето лице го мачка …

Повеќе »

ЧИТАЈТЕ ДЕКЛАРАЦИИ:КУПИЛА КРЕМ ВО АПТЕКА И СЕ НАМАЧКАЛА А СЕГА СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Жена од Калифорнија со месеци лежи неоподвижна поради труење со жива!

Една жена од Калифорнија е хоспитализирана во полукоматозна состојба откако употребила крем за лице од Мексико кој бил „полн“ со токсичниот метил-жива. Нејзиниот син изјавил дека е во болницата од јули. Таа била примена во болницата со вкочанети раце и лице, оштетен говор и проблеми со одењето, а нејзината состојба …

Повеќе »