Tag Archives: креација

(ФОТО) Оваа маска чини 300. долари, а еве и зошто!

МАСКИТЕ станаа неизбежни за време на пандемијата и како што стојат работите, тие ќе потраат уште некое време. Иако има многу варијации, ретко наидуваме на навистина посебни примероци. Се разбира, има и некои решенија кои се навистина одлични и понекогаш изгледаат феноменално. Една од нив е дефинитивно соработката на фронтменот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ирина Шајк повторно шокира – во проѕирна креација го покажала совршеното тело

Фотографиите кои настанале при подготовка за виртуелна модна ревија Несекојдневна креација која со широки и тесни ленти ги прекрива интимните делови на манекенката. Ирина Шајк ги почести фановите на Инстаграм со фотографија на која позира во несекојдневна проѕирна креација која го оцртува нејзиното совршено тело.   View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Машките панталони со вентили стануваат зафрканција:„Аладин би сакал да му ја вратите облеката!“

Машките панталони кои дизајнерот Харикрисхан ги претставил на лондонската модна недела, на социјалните мрежи станале предмет на исмејување. Панталоните од латекс доаѓаат со вентил во секоја ногавица така што се полнат со воздух, а надуени многумина потсетиле на Аладин, но и на некои други ликови од цртаните и стриповите… Boys, …

Повеќе »

(ФОТО) МОДЕН ДЕБАКЛ – Продолжува со низата модни промашувања: Ријана шокирала со фустанот кој сама го креирала!

Иако се нашла на мета на критиката поради килограмите што ги нафрлила и поради нејзиниот лош избор на фустани, пејачката не се потресла многу… На доделувањето на британските модни награди, одржани во Лондон, Ријана се појавила во необичен стајлинг што привлекол големо внимание. Иако коментарите не биле позитивни, пејачката не …

Повеќе »

(ФОТО) И се може: Излегла на теренот и со облеката повторно ја шокирала јавноста!

Една година откако ја изненади јавноста со својот аутфит на теренот, Серена Вилијамс и оваа година го направила истото и предизвикала лавина од коментари. Серена Вилијамс за првото коло на годинешнот турнир „Ролан гарос“ избрала многу необичен изглед, ништо помалку интересен од минатогодишниот кој е забранет од претседателот на Францускиот …

Повеќе »