Tag Archives: крвни садови

Радикално чистење на крвните садови – метод кој го регулира холестеролот за 40. дена

Зголеменото ниво на холестерол мачи се’ поголем број луѓе, а доколку не се регулира може да доведе до низа компликации. Лековите треба да бидат последна опција. Пред тоа, препорачливо е да се обидете природно да го регулирате нивото на холестерол. Народната медицина изобилува со рецепти кои можат да помогнат во …

Повеќе »

ПРЕВЕНТИВА – Овие намирници ги чистат крвните садови: Намалете го ризикот од срцев удар и мозочен удар со вашата исхрана

Овие намирници можат да ви помогнат да го намалите нивото на маснотии во крвта што може да доведе до мозочен и срцев удар… Кардиоваскуларните болести го заземаат неблагодарното прво место според бројот на животи што ги земаат на годишно ниво. Според подароците на Американскиот центар за контрола и превенција на …

Повеќе »

(Рецепт) ДОМАШЕН НАПИТОК ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КРВНИТЕ САДОВИ: Комбинирајте 2. моќни намирници и ќе добиете совршено средство за чистење на холестеролот

Холестеролот е болест на новото време. Речиси секој човек над четириесет има проблем со маснотиите во крвта Холестеролот е нешто што не треба да го сфаќате без внимание. Мастите во крвта ги прават артериите чувствителни, а тоа значи само едно – вашето срце е загрозено. Од клучно значење е да …

Повеќе »

(Рецепт) Помагаат во ЧИСТЕЊЕ НА ЦРНИОТ ЦРНИОТ, ГО НАМАЛУВААТ ШЕЌЕРОТ И ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Сувото грозје е поздраво отколку што мислите и дава енергија за цел ден

Денеска најмногу се ценат по финиот вкус и поволните цени, а се одлична замена за слатките. Најпопуларни се во подготовката на колачи, но имаат и многу здравствени придобивки Сувото грозје се добива со сушење грозје и е еден од најпопуларните видови сушено овошје. Тоа е комплетна и здрава храна која …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Десет причини зошто да пиете ЧАЈ ОД ЛИСТ ОД СМОКВА: Корисен за дијабетичари, висок притисок, срце и крвни садови…

Решението за многу болести лежи во ова моќно овошје. Смоквата е овошје чиј плод е многу здрав, но не треба да го занемариме ниту листот од ова овошје, кој има и многу здравствени придобивки. Листовите од смоква може да се користат за правење чај, кој многумина го нарекуваат еликсир на …

Повеќе »

3. НАВИКИ ЗА СПАС НА КРВНИТЕ САДОВИ: Со молскавична брзина го регулираат холестеролот!

Започнете да ги практикувате овие навики уште денес… Високото ниво на холестерол може да доведе до срцев или мозочен удар, па затоа е многу важно да одите на редовни контроли. Холестеролот во нормални граници е неопходен за правилно функционирање на организмот, но кога неговите вредности се далеку над таа граница …

Повеќе »

(Рецепт) ЧИСТИ КРВНИ САДОВИ, ГО ОЛЕСНУВА ДИШЕЊЕТО, ГО ЧУВА ЗДРАВЈЕТО НА СРЦЕТО: Шишенце од ова масло треба секој да има дома!

Ова масло е одлична превенција од многу болести Маслото од лук може да ги одржува зглобовите во добра состојба, да ја намали болката и во исто време да елиминира многу проблеми што ги придружуваат овие проблеми. Елиминира спазам (грчење) на крвните садови, коронарна срцева болест, отежнато дишење и е пропишан …

Повеќе »

Сакате да пиете КАКАО? Ви ги претставуваме сите благодети од овој ВОЛШЕБЕН НАПИТОК

Овој многу здрав и вкусен пијалок ќе ви помогне во многу сегменти за одржување на здравјето. Нема ништо подобро од шолја топло какао за време на ладен и дождлив есенски ден, но и во пролет, лето – битно е да се најде време и испие. Овој пијалок не само што …

Повеќе »

(Рецепт) ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – Рускиот лекар Христо Мермерски открива револуционерен лек и за НАЈТЕШКИТЕ БОЛЕСТИ

Руски научник од бугарско потекло донесува лек со кој решава најсериозните болести, го зајакнува имунитетот и ги чисти крвните садови… Храна за лекување на целосен организам, а ракот кај таков организам само се повлекува. Вака зборува еден руски научник, професор Христо Мермерски, за својот револуционерен лек кој излекувал илјадници луѓе …

Повеќе »