Tag Archives: краставица

Краставица: Зеленчук со малку калории и многу нутритивни предности

Краставицата е една од најздравите намирници. Краставицата е нискокалоричен зеленчук кој содржи многу нутритивни придобивки, вклучувајќи хидрантни својства и вредни хранливи материи. Краставиците се членови на семејството на растенија Cucurbitaceae, кое исто така вклучува тикви и дињи. Предности на краставицата во исхраната Хидратација Краставицата се состои од 95% вода. Ова …

Повеќе »

(ФОТО) Краставицата е најкорисна салата: Додека „симнува“ целулит и килограми еве што прави за здравјето!

Кога купувате краставици, гледајте да имаат цврст и мазна кора – тиакви се најдобри и можат да подолго да стојат… Кога доаѓа летото, ретко на кој зеленчук толку се радуваме како на краставиците! Освен што се освежувачки и вкусни, еве за кои карактеристиките на краставиците уште треба да ги знаете: …

Повеќе »

(Рецепт) НАЈДОБАР СОЈУЗНИК НА ВИТКАТА ФИГУРА – Нутриционистката Синтија Сас открива рецепт за феноменален напиток: Разлика и помалку килограми веќе за 4. дена!

По само 4. дена ќе забележите разлика во вашиот изглед Нутриционистката Синтија Сас, авторка на диета за рамен стомак, тврди дека со пиењето на овој пијалок може да изгубите 4. килограми за само 4. дена. Таа вели дека пијалокот што го создала и го испробала освежува, ревитализира, ја намалува надуеноста …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сок за слабеење: На интернет овој рецепт го погледнале околу 2. милиони луѓе. Апсолутен хит!

Ако сакате да ослабнете, изгубете тежина на здрав начин Кога Питер Карвел го објави рецептот и подготовката на фантастичен пијалок за слабеење на каналот на „Јутјуб“, сите полуделе за него! Тоа е рецепт што го добил од познатиот британски хомеопат, и не е ни чудо што скоро два милиони луѓе …

Повеќе »

(Рецепт) Зелен пролетен сок од 4. состојки: Алкализира, го чисти организмот и го јакне имунитетот!

Богат е со каротени, минерали и антиоксиданси, хлорофил и други состојки во вкусна комбинација на овошје и зеленчук! Пролетниот зелен сок е напиток кој го јакне олрганизмот, а можете да го консумирате во било кое доба на денот. Ќе ви обезбеди сила, посјајна кожа и подобро варење. Кељот изобилува со …

Повеќе »

(Рецепт) Зелен пролетен сок од 4. состојки: Алкализира, го чисти организмот и го јакне имунитетот!

Богат е со каротени, минерали и антиоксиданси, хлорофил и други состојки во вкусна комбинација на овошје и зеленчук! Пролетниот зелен сок е напиток кој го јакне олрганизмот, а можете да го консумирате во било кое доба на денот. Ќе ви обезбеди сила, посјајна кожа и подобро варење. Кељот изобилува со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Без вежби и диети и’ до 5. килограми помалку за една недела

Диети, вежбање, маки…кои сепак не ги донесуваат саканите резултати… Сепак, има напитоци кои помогнуваат во намалувањето на килограмите. Но, тоа не се волшебни напитоци кои, додека вие продолжувате со старите навики, ќе ви ги истопат одвишните килограми… Напротив, помогнуваат ако редовно се конзумираат и се обрне внимание на исхраната… Овој …

Повеќе »