Tag Archives: крал чарлс

(ФОТО) КОЈ ЧЕКА – ЌЕ ДОЧЕКА – КОНЕЧНО ДОЈДОА НЕЈЗИНИТЕ ПЕТ МИНУТИ: Камила почна да му се осветува на КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО?! Таа се нафрлила на принцезата па го исплашила и Чарлс

Камила Паркер Боулс мина трнливо патување од амбициозна љубовница на принц до сопруга на крал, и се чини дека дојде време да подмири некои стари долгови. Малкумина не знаат дека 75-годишната британска сопруга кралица Камила била единствената вистинска љубов на кралот Чарлс Трети и негова љубовница за време на неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) ТАКВИ СЕ НИВНИТЕ НАЧИНИ – ТОА ШТО ИМ ГО ПРАВААТ НА НОВОДОЈДЕНЦИТЕ СЕ ПЕКОЛНИ МАКИ: Српска роднина на кралот Чарлс ја открива ТЕМНАТА ТАЈНА на кралското семејство! Меган НЕ Е ЕДИНСТВЕНАТА!

„Членовите на британското кралско семејство имаат долга историја на мачење и задевање новодојденци – особено кога станува збор за жени кои се забавуваат со членови на семејството – и само оние кои се цврсти како карпа можат да ги ‘преживеат’ овие услови“, рекла Кристина Оксенберг, ќерка на принцезата Јелисавета Караѓорѓевиќ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот Чарлс ја шокирал светската јавност: „Гнил расист, сега сите и веруваме на Меган“

На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит на кралицата Елизабета. Луѓето со неверување гледаат како Чарлс ги поздравува сите присутни по ред, а потоа намерно го прескокнува човекот пред него, кој сè …

Повеќе »

(ФОТО) ПО НАРЕДБА НА КРАЛОТ ЧАРЛС – Цветниот венец на ковчегот на кралицата Елизабета има посебно значење, а не остана незабележан

Во Лондон е во тек погребот на кралицата Елизабета Втора, по што ќе следат низа настани организирани како дел од кралскиот протокол. Детал кој не можеше да остане незабележан се цвеќињата на ковчегот на кралицата, кои кријат посебно значење. Кралот Чарлс III, најстариот син на кралицата и новиот британски монарх, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКИ ДЕНОВИ – Кралот Чарлс не ја криел својата тага поради загубата на неговата сакана мајка, сликан со солзи во очите

Во тек се низа погребни церемонии за кралицата Елизабета Втора, а нејзиниот наследник, кралот Чарлс Трети, не ја криел својата тага, бидејќи поради загубата на неговата сакана мајка му течеа солзи од очите. Иако изминатите неколку денови беа исклучително тешки за кралското семејство, особено за кралот Чарлс, тие беа исполнети …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИНТЕРНЕТ ГОРИ: Британците забележале нешто чудно на ковчегот на кралицата за време на ТВ пренос

Гледачите на ТВ преносот од погребот на кралицата Елизабета во еден момент вниманието го одвлекол пајак кој некако завршил на погребниот ковчег, поточно на пораката што на него ја оставил кралот Чарлс. Сцената е снимена додека војската го носела ковчегот во Вестминстерската опатија. – Ова е најсреќниот пајак на светот, …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот Чарлс издал специјална дозвола за Хари – нема да дозволи неговиот син да се разликува од остатокот од семејството

Принцот Хари ќе ја носи својата воена униформа за време на бдението, на кое ќе присуствуваат сите внуци на покојната кралица Елизабета. Војводата од Сасекс морал да облече одело на парадата во средата бидејќи ги загубил воените титули. Сепак, кралот Чарлс му дал специјална дозвола на својот син Хари и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Револтиран Британец го нападнал Чарлс: „Едвај си ги грееме домовите а мораме да плаќаме за твојата парада!“

Кралот Чарлс III. вчера во Кардиф ја поздравуваше јавноста кога маж од публиката вербално го нападнал, мислејќи на актуелната економска криза која го погодува британскиот народ. Додека новиот крал ги поздравувал луѓето ракувајќи се со нив, еден човек сакал да го знае неговото мислење за зголемените трошоци за греење и …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРЕСНИ ПРЕДВИДУВАЊА – Нострадамус ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета, како и наследникот по Чарлс, но и други важни работи…

Францускиот лекар и астролог, со вистинското име Мишел де Ностредам, познат во јавноста како пророкот Нострадамус, ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета. Авторот и водечки експерт за познатиот пророк, Марио Рединг, пишувајќи за криптичните песни на Нострадамус од 1555. година, рекол: „Преамбулата е дека кралицата Елизабета Втора …

Повеќе »