Tag Archives: костим за капење

(ФОТО) Салма Хајек во костим за капење – Следбениците велат – „ќе го срушиш интернетот“

Описот на фотографијата беше поврзан со филмот за кој моментално најмногу се зборува … Познатата актерка Салма Хајек на својот Инстаграм профил објави фотографија на која ужива на базен и пие, но славата ја однел едноделниот костим за капење. Едноделниот црн костим ги истакнал нејзините облини, а на костимот за …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ПРОШЕТАЛА ВО БИКИНИ И ПРЕДИЗВИКАЛА ХАОС: Овие фотографии ви го одземаат здивот!

Каде и да се појави, сите гледаат само во неа… Убавицата Оливија Кулпо (29) е една од највлијателните блогерки и манекенки во светот. Повеќе од девет милиони луѓе ја следат, а сите се восхитуваат на нејзиниот изглед. Тоа е сон на секој маж, а жените сакаат да бидат како неа. …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун ја покажа линијата во костим за капење: „Важно е да се грижите за себе“

64-годишната актерка на социјалните мрежи се пофали со линијата во костим за капење. Таа ја нагласи важноста да се грижите за себе, и доби само комплименти за нејзиниот изглед… Актерката Шерон Стоун (64) стана позната по улогите како фатални убавици во филмовите „Ниски страсти“ и „Казино“. Иако оттогаш поминаа речиси …

Повеќе »

(ВИДЕО) Патничка ги шокирала присутните на аеродромот: Носела само костим за капење и маска!

На една страница на Инстаграм, беше објавено видео од русокоса патничка која шета низ неидентификуван аеродром во САД, облечена само во маслинесто зелен костим за капење. „Кога имате забава на базен на пладне и лет на Спирит ерлајнс за влегување во 16 часот“, гласи насловот во виралното видео, објавено на …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗ ГРАМ ШМИНКА И ФОТОШОП: Нина Бадриќ „го запалила“ Инстаграм со фотографија во костим за капење!

ХРВАТСКАТА пејачка Нина Бадриќ одмара на Хвар, а секојдневно објавува фотографии на Инстаграм. Најновата, во која пејачката позира во едноделен црн костим за капење, собрала повеќе од 10.000 лајкови. „Само живеј, само биди“, напишала таа покрај сликата. View this post on Instagram A post shared by Nina Badrić (@badrich) Голем …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана ВООДУШЕВУВА со фотките во костим за капење: Нов режим на исхрана за вита и тенка става!

Пред извесно време пишувавме за диетата со која Тијана успеала да ослабне дури 45. килограми… View this post on Instagram A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) Иако многу нејзини фанови и префрлуваат дека е премногу „тенка’ таа се чини дека многу добро се чувствува во својата кожа за што …

Повеќе »

(ФОТО) Шехерезада во костим за капење покажала поголем труднички стомак, фановите ја фалат: „Прекрасна мама“

Турската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенч, најпознати по своите улоги како Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го чекаат своето трето дете. Актерката неодамна откри дека чека девојче, а сега објави фотографија на Инстаграм каде покажа поголем труднички стомак. „Ја заслужувате секоја секунда среќа“, „Уживајте во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Комплекси или не: После оние „со целулит“ Џеј Ло објавила нови фотки

Една од најубавите и најсексапилните жени на светот, Џенифер Лопез, неодамна предизвика лавина коментари откако папараците ја „уловија“ во костим за капење. Иако многумина го пофалија нејзиниот изглед, имаше и такви кои сепак ги забележаа несовршеностите на нејзиното тело.   View this post on Instagram   A post shared by …

Повеќе »