Tag Archives: корона

(ВИДЕО) Ринго Стар (82) има корона. Откажал дури шест концерти на турнејата

ЗА ВИКЕНДОТ беше објавено дека 82-годишниот Ринго Стар откажува два концерта на својата турнеја поради болест, но не беше објавено дека болеста е ковид-19. Сега е потврдено дека поранешниот член на Битлси е позитивен на коронавирус и поради тоа мора да откаже дури шест настапи. Познатиот музичар, исто како и …

Повеќе »

(ФОТО) Легендарниот актер непрепознатлив, фановите загрижени – се нагаѓа која болест „го нападнала“

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон прошетаа во Малибу, а судејќи по фотографиите направени од папараците, актерот изгледа речиси непрепознатливо. View this post on Instagram A post shared by Tom Hanks Fans (@tomhanksfansite) Како што можете да видите на фотографиите, актерот многу ослабел, а фановите се загрижени бидејќи не …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ЕВРОВИЗИЈА СЕ ПОЈАВИЛА КОРОНА: Претставничката на ОВАА ЗЕМЈА имал позитивен тест! Еве што ќе се случи со нејзиното учество

Корона вирусот бил потврден при рутински тест во Торино од член на португалската делегација на „Евровизија“.Имено, остатокот од португалската делегација засега се чувствува добро и не покажува никакви симптоми, јавуваат локалните медиуми. @eurovision And intimate, beautiful and mesmerising first rehearsal from Portugal’s @MARO 🥰🇵🇹 @RTP #Eurovision #Eurovision2022 #EurovisionTikTok ♬ original …

Повеќе »

Западните разузнавачи велат дека Путин е болен: „Се гледаат промени во донесувањето одлуки“

Западните разузнавачки служби веруваат дека личноста на Владимир Путин драстично се променила во последните пет години, а Путин покажува растечка и очигледна параноја за неговото здравје, пишува Guardian. Но, иако промената на карактерот е нагласена, велат разузнавачките извори, точната причина не е позната. Можни објаснувања се рак, Паркинсоновата болест, деменција …

Повеќе »

Жена 37. години чувствувала болка во носот, а по операцијата лекарите останале во неверување

Од Нов Зеланд доаѓа неверојатна приказна… Мери Мекарти страдала од болки во носот повеќе од 37. години. Постојано имала проблем, каде што не можела да живее без хартиени марамчиња, а по тестот за корона состојбата и се слошило. Одлучила да оди на лекар за да се ослободи од проблемот, па …

Повеќе »

ИСКУСТВА СО КОРОНА – ЈАС И СИН МИ ДИШЕВМЕ КАКО ДА ИМАМЕ ЧОРАПА НА УСТАТА! Актерката отворено за короната: Да не бев вакцинирана, БИ БИЛА НА КИСЛОРОД!

Актерката Бојана Грегориќ Вејзовиќ, која ја надмина короната, на својот Инстаграм профил го сподели своето искуство од борбата со опасниот вирус, но и изјави дека благодарение на вакцинацијата имала послаби симптоми од нејзиниот 15-годишен син. „Повеќе од 7.000 заразени денес!!! Ќе ви кажам за мојата „средба“ со короната неодамна. Мојот …

Повеќе »

Кој нуди автомобил, а кој 150 евра: Како во европските земји се мотивира за вакцинација

Иако научниците развија високо ефикасни вакцини против коронавирус за рекордно време, бројот на вакцинирани во некои земји е сепак неочекувано мал. Од друга страна, постојат примери на земји кои успеале да вакцинираат до 80 проценти од населението со двете дози. Какви тактики користеа земјите за да го зголемат бројот на …

Повеќе »

Објавено е интересно истражување: Зошто некои луѓе се природно отпорни на короната?

СТУДИЈА на парови во кои двајцата партнери биле изложени на коронавирус, но само едно лице било заразено, помага да се расветли зошто некои луѓе се природно отпорни на вирусот. Научниците веруваат дека ваквите случаи се ретки, но повикот за волонтери што одговараат на тој профил резултирал со одговор од приближно …

Повеќе »

3 во 1: Што ни носи новата комбинирана вакцина на „Модерна“?

Компанијата „Модерна“ работи на целосно нова вакцина која ќе биде ефикасна и’ против корона и грип, но и против респираторниот синцицијален вирус. Истражувањето е сеуште во тек, но веќе дава голема надеж на сите нас бидејќи води кон живот без маски. „Модерна“ неодамна објави дека развива комбинирана вакцина што всушност …

Повеќе »