Tag Archives: корона пасош

Ковид пасоши: „Ставот на СЗО по ова прашање е јасен!“

Светската здравствена организација (СЗО) во моментов е против воведување на специјални сертификати или ковид пасоши за лица кои примиле вакцина против коронавирус, изјави денеска претставникот на СЗО во Русија, Мелита Вујиновиќ. „Светската здравствена организација е јасна по ова прашање и во овој момент не препорачува ваков вид пасош“, изјавила Мелита …

Повеќе »

АНГЕЛА МЕРКЕЛ СО ЈАСНА ПОРАКА НА ОНИЕ КОИ ОДБИВААТ ВАКЦИНАЦИЈА: „Добро, кој не сака можеби нема да може да направи некои работи“

Приказната за вакцинацијата во ЕУ, иако не започна интензивно, веќе сега интензивно се размислува за животот по вакцинирањето и можноста за воведување на одредени придобивки за оние кои се вакцинирани, но исто така и за ограничување на некои работи за оние кои одбиваат, како што спомена германската канцеларка Ангела Меркел. …

Повеќе »