Tag Archives: корона вирус

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ОВА НЕМА КРАЈ – Во текот на изминатите 24. часа починале 12. лица: Денес се регистрирани 412. нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.567 тестирања, а регистрирани се 412 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Куманово – 34, Велес -26, Битола – 18, Кочани – 16, Кичево – 15, Прилеп -14, Тетово, Гостивар и …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Во текот на изминатите 24. часа починале 6. лица: Денес се регистрирани 130. нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.843 тестирања, а регистрирани се 130 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 88, Кавдарци – 10, Велес – 7, Прилеп – 6, Охрид и Крива Паланка – по 4, Куманово и Битола – …

Повеќе »

КОРОНА ВИРТУС ВО МАКЕДОНИЈА – Во текот на изминатите 24. часа починале 15. лица: Денес се регистрирани 111. нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Оздравени се 165 пациенти, во изминативе 24 часа –  пријавени се 15 починати лица. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: • Направени се 1.529 тестирања, а регистрирани се 111 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 83, Прилеп – 6, Велес – 5, Кавдарци – 4, Куманово, Тетово, Битола и Крива Паланка – по 2, Гостивар, Штип, Струмица, Кочани и Гевгелија – по 1. …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Починале 10. лица: Денеска се регистрирани 316 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Денеска се регистрирани 316 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 194.891 Оздравени се 240 пациенти, во изминативе 24 часа починале 10 пациенти со Ковид 19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Во текот на изминатите 24. часа починале 9. лица: Денес се регистрирани 344. нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.926 тестирања, а регистрирани се 344 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 143, Велес – 33, Куманово – 27, Штип – 19, Струмица – 15, Битола – 13, Прилеп и Кочани – …

Повеќе »

Поради Балканци во бордел воведено вакцинирање

По вакцинацијата во црквите и џамиите, во Виена, наједноставниот начин за заштита од фаталниот исход на инфекцијата со коронавирус неодамна стана достапен во јавна куќа, наводно, поради мажи од други земји, особено од Балканот. Сакаме да потсетиме дека градот Виена порано овозможуваше вакцинација во катедралата Свети Стефан, џамии и храмови, …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Починале 8. лица: Денес се регистрирани 386. нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.791 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 205, Куманово – 25, Битола – 18, Велес и Штип – по 16, Крива Паланка – 15, Струмица – 11, …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Во текот на изминатите 24 часа починале 20. лица: Денес се регистрирани 393 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.974 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 187, Куманово – 34, Велес – 30, Штип – 21, Прилеп – 14, Охрид и Струмица – по 11, Крива …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бившата членка на „Спајс грлс“ веќе 5. недели има корона: „Стуткана сум во креветот – ОВА не е шега!“

Поранешната членка на Спајс Грлс, Мел Б се бори со коронавирус. „Замислувам во главата дека сум тука“, напишала Scary Spice покрај снимка од Малдиви. View this post on Instagram A post shared by Scary Spice Mel b (@officialmelb) „Ах, какво прекрасно место, сонцето, кристално синото море и тотално размазеното однесување …

Повеќе »