Tag Archives: корона вирус

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПОВТОРНО ПОЧИНАТИ: Денеска се регистрирани 10. нови случаи на Ковид 19 – Пријавени се три починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.302 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје и Куманово – по 2, Тетово, Велес, Кавадарци, Охрид, Свети Николе и Крива Паланка – по 1. Регистрирани се 17 оздравени …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 5. нови случаи на Ковид 19 – Пријавено е едно починато лице

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје –  3, Куманово и Тетово – по 1. Регистрирани се 8 оздравени пациенти од: Скопје и Тетово – по 2, Кичево, …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – НЕМА ПОЧИНАТИ ЛИЦА: Денеска се регистрирани 13 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.952 тестирања, а регистрирани се 13 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје и Тетово – по 3, Охрид и Кичево – по 2, Куманово, Прилеп и Струмица – по 1. Регистрирани се 31 …

Повеќе »

Починал напаѓачот Лукас Переира: Имал корона вирус и 39. години

Бразилскиот напаѓач Лукас Переира починал од последица на инфекција со коронавирус. Переира последните неколку дена во болница се борел за живот откако се разболе од вирусот во неговата татковина. На крајот ја изгубил битката и станал еден од половина милион Бразилци кои настрадале од последиците на коронавирусот. Переира четири години …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Пријавени се 2. починати лица: Денеска се регистрирани 3. нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 3. Регистрирани се 15 оздравени пациенти од: Скопје – 6, Прилеп, Битола и Кичево – по 2, Тетово, Неготино и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Починал најдолго заразениот Британец: 14. месеци имал корона – решил да го прекине лекувањето!

Човекот за кој се веруваше дека е најдолго заразен британски пациент со коронавирус починал откако решил да престане со лекувањето, по 14. месеци поминати во болница. 49-годишниот Џејсон Келк бил примен во болницата Сент Мери во Лидс откако во март минатата година бил заразен со коронавирус. Починал во петокот наутро, …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – НЕМА ПОЧИНАТИ: Денеска се регистрирани 8. нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.265 тестирања, а регистрирани се 8 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 3, Струмица – 2, Куманово, Велес и Кичево – по 1. Регистрирани се 72 оздравени пациенти од: Скопје – 23, …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Денеска се регистрирани 4. нови случаи на Ковид 19: Починато е 1. лице (во болнички услови)

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.074 тестирања, а регистрирани се 4 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје, Прилеп, Тетово и Кочани – по 1. Регистрирани се 68 оздравени пациенти од: Скопје – 32, Куманово и Кичево – по …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – НЕМА СПОКОЈ: Денеска се регистрирани 19. нови случаи на Ковид 19 – Пријавени се две починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 7, Куманово – 4, Крива Паланка – 3, Прилеп, Охрид, Струмица, Тетово и Кичево – по 1. Регистрирани се 14 …

Повеќе »