Tag Archives: коронавирус

(ФОТО) Кинезинка избркала силувач: Почнала да кашла и му рекла дека има коронавирус!

Кинезинка избркала маж кој сакал сексуално да ја напаствува така што почнала да кашла и рекла дека само што се вратила од Вухан. Осомничениот кого полицијата го именувала како 25. годишниот Ксиао, минатиот петок навечер провалил во спалната соба на жртвата (идентификувана како Ји), која живее во градот Јингшан, во …

Повеќе »

(ФОТО) БРИТАНЕЦ СО ПОМОШ НА СТАР РЕЦЕПТ ГО ПОБЕДИЛ КОРОНАВИРУСОТ: „Не сакав да пијам антибиотици, но ова ми помогна!“

Британецот Конор Рид (25), учител по англиски јазик од Велс, пред два месеци го добил смртоносниот коронавирус во Вухан, но тврди дека бил излечен од варено виски со мед. Рид, кој изминатите три години живее во Кина, а во Вухан изминативе шест месеци, отишол во болницата на Универзитетот во Централна …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕДИЦИ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Татко разделен од своето синче кој е инфициран – детските рачиња болат!

Од Кина видовме секакви видеа, главно тажни но и опасни во кои по улица ги бараат инфицираните, но ова видео едноставно не остава рамнодушни… На видеото се татко и син кои се одделени…Малечкиот е инфициран со коронавирусот и е немоќен и осамен во излолација. Иако татко му е тука, се …

Повеќе »

(ФОТО) Кинез не дозволил паниката поради коронавирусот да му ги поремети животните навики

Овој Кинез со крајно необичен изум е снимен во подземната железница каде ги пленел погледите на зачудените патници. Очлигледно е дека сака да се заштити од коронавирусот, но притоа и’ непречено да ужива во своите нездрави навики.

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИЛМ КОЈ ГО ПРЕДВЕСТИ КОРОНАВИРУСОТ: „Contagion” од 2011. година како да е сниман денес!

„Contagion” веројатно, доколку сте филмофил, и’ сте го гледале и ви дошле милион прашања за тоа дали е возможно такво нешто да се случи…Но, она што го донесува филмот денес го гледаме во реалниот живот… „Contagion”, трилерот на Стивен Содерберг од 2011. година, се појави помеѓу најбараните филмови на стриминг …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМА И УБАВИ ВЕСТИ! ПРВИ ПАЦИЕНТИ ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Имале опасно воспалување на белите дробови а еве што е клучно за нивното опоравување!

Кинеските провинции и општини вчера објавија дека повеќе пациенти заразени со новиот коронавирус се опоравиле и ги напуштиле болниците. Четири пациенти заразени со вирусот во источната кинеска провинција Jиангси се опоравиле и биле отпуштени од болниците, додека претходно било пријавено за уште три такви случаи. Џанг Веи, експерт од провинцискиот …

Повеќе »

СЗО прогласи вонредна состојба на глобално ниво: Има повеќе од 10.000 лица заразени од коронавирусот!

Светската здравствена организација соопштила дека коронавирусот претставува вонредна состојба на глобално ниво. СЗО прогласи вонредна состојба на меѓународно ниво откако бројот на случаи на коронавирусна болест се зголеми за повеќе од десет пати за една недела. И покрај сето ова, СЗО не издаде конкретни препораки во врска со меѓународните патување …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОПАСНОСТА ОД КОРОНАВИРУС СЕ ЗГОЛЕМУВА: Уште еден милионски град во Кина погоден од вирусот!

Од откривањето на инфекцијата кон крајот на декември 2019. година во Кина, коронавирусот досега се шири и е регистриран во уште 16. земји, при што нивните граѓани денес беа евакуирани од Вухан од страна на САД и Јапонија, како што тоа претходно го правеа Австралија и неколку членки на Европската …

Повеќе »

ДАЛИ Е ВРЕМЕ ЗА ПАНИКА? Драстично зголемен бројот на заболени од КОРОНАВИРУСОТ! 

Бројот на загинати од епидемијата на коронавирус во Кина се искачи на 106, при што властите во покраината Хубеи се под силен притисок,бидејќи во вторникот починале други 24. лице. Во целата земја се потврдени 4.500 случаи, на национално ниво. Бројот на смртни случаи од респираторни заболувања предизвикани од новиот коронавирус …

Повеќе »