Tag Archives: корнвол

(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга… Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол. View this post on Instagram The Duke and Duchess of Cambridge …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради невремето надошла река: Сурферите искористиле да се забавуваат!

Минатата недела големо невреме, од Атлантикот, ја погоди Европа. Олујата Кијара оставило пустош и човечки жртви, но за некои тоа била одлична можност да се забавуваат. Најголема штета е направена на државите од северна Европа, а метеоролозите во Англија и Шкотска и натаму предупредуваат за опасности од поплави. Спотот, кој …

Повеќе »