Tag Archives: корвета

(ФОТО) Силвестер Сталоне го купил најбараниот автомобил во Америка

СЛАВНИОТ акционен актер има нов нетален миленик. Исто како неговиот добар пријател Арнолд Шварценегер, Силвестер Сталоне обожава моќни автомобили, а луксузот не му е непознат. И додека Арни, како гувернер, „се освести“ и тргна по малку позелена патека, Слај продолжил да удира по стариот пат. Сега изборот паднал на Corvette …

Повеќе »

(ФОТО) На Лотарија освоил скапоцен автомобил но не може да дојде до него

ПОБЕДНИКОТ на главната награда на Лотарија не е задоволен. Уште во декември, Денис Калер ја освоил главната награда на националната лотарија на државата Џорџија. Првата награда била 250.000 американски долари и новата C8 Corvette Stingray, многу баран суперспортски автомобил на американскиот пазар. Сепак, организаторот на лотаријата не резервирал автомобил, но …

Повеќе »