Tag Archives: кончита фарел

Почина актерката Кончата Фарел, Берта, од „Два и пол мажи“

Кончата Фарел почина на 78 годишна возраст. Актерката Кончета Фарел, најпозната по улогата на куќната помошничка Берта во серијата „Два и пол мажи“, почина на 78 години. Како што јавува „Дедлајн“, починала во вторник поради компликации кои настанале по застојот на срцето кој го претрпела. Ликот на Берта им беше …

Повеќе »