Tag Archives: контејнер

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Од стар контејнер направиле оаза за уживање: Со добра организација се потребно за живот „собрале“ на 12. квадрати!

Во светот се’ попопуларни се малечките куќи а изгледот на оваа сигурно ќе ве воодушеви. Брачна двојка од Нов Зеланд направи вистински мал рај на земјата на неверојатна локација. За да бидат работите уште поинтересни, тие ставиле се што им е потребно за живот и уживање во стар контејнер од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО – Од стар контејнер направил прекрасна работа: Сите го сакаат а може да се смести во сечиј двор!

Австралиската компанија „Shipping Container Pools“ го заснова својот бизнис на рециклирање на контејнери на кои им завршил животот и ги претвора во преносни базени што можат да бидат поставени во кој било двор. И најдобро од сè, тоа е одржливо: „Употребата на контејнер за испорака може значително да ги намали …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка оставила новороденче во контејнер и мирно си заминала: Не знаела дека ја снимиле камери!

Една жена (29) од Тајланд оставила новроденче во контејнер и со мотор се одвезла како ништо да не се случило. Жената се породила неколку дена претходно во својот стан во Самут Пракан, меѓутоа одлучила да се ослободи од детето. Надзорните камери ја снимиле како со мотор се довезла до контејнерот, …

Повеќе »

(ФОТО) СРАМОТА: Пред влез на полициската станица “Автокоманда” обива контејнер од црвен крст, со ПОЛОВИОТ орган надвор…

Населбата Автокоманда очигледно се соочува со големи. Бар така велат дел од жителите на оваа стара и убава населба, недалеку од центарот на Скопје. Пред некој ден на Facebook страната на општина Гази Баба, каде и припаѓа оваа населба од страна на една госпоѓа беше поставена фотографија од човек во …

Повеќе »