Tag Archives: контакти

Оскаровецот Оливер Стоун тврди: „Владимир Путин имаше рак!“

„Не беше јасно дали Путин ги добивал точните разузнавачки информации“, признал тој. Оскаровецот Оливер Стоун за време на гостувањето во подкастот кај Лекс Фридман изјавил дека Владимир Путин боледува од рак, но дека верува дека го победил. Американскиот режисер, кој доби невиден пристап до лидерот на Кремљ во период од …

Повеќе »

(ФОТО) Неблагодарноста е својствена само на луѓето

Во Асама, Индија. Сопственикот на оваа крава поставил безбедносни камери бидејќи кучињата лаеле ноќе и го видел овој неверојатен настан. Леопардот секоја вечер доаѓал да ја посети кравата и да се гали. Мажот подоцна разговарал со претходниот сопственик на кравата и слушнал дека мајката на овој леопард умрела кога тој …

Повеќе »

(ФОТО) Актерката чии родители се смрзнале во куќата открила: „Не ме пуштија да влезам дома 10. години, се молев и плачев“

Актерката Алиша Вит проговорила за шокантната смрт на нејзините родители, кои пред еден месец беа пронајдени мртви во нивната трошна куќа во Масачусетс. Постариот брачен пар наводно починал од хипотермија, а греењето им било исклучено. Алиша Вит објави статус на Фејсбук во кој јавно се прости од родителите и објасни …

Повеќе »

(ФОТО) Брачен пар од Подгорица се откажал од свадбената прослава а парите ги донирале за сиромашни семејства

ПОДГОРИЧАНКАТА Лејла Ќоровиќ и нејзиниот сопруг, кои живеат и работат во Јужна Каролина, САД, парите наменети за нивната свадбена веселба ги поделиле на сиромашните семејства во нивната татковина. Лејла се објавила на Инстаграм. „Како одминуваше времето, размислувавме и за тоа како, каде и кога да направиме свадба, што е донекаде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Проговорила девојката од Авганистан од виралното видео: „Жените ги носат на силување!“

ПРЕД Талибанците да го освојат Кабул, на Твитер се појави видео снимка од девојка која плаче за нејзината неизвесна иднина. „Не сме важни затоа што сме родени во Авганистан. Никој не се грижи за нас. Ќ умреме полека во историјата. Зарем тоа не е смешно?” рекла низ солзи 23-годишна девојка …

Повеќе »

На девојката, по повод Еуро, и врачил договор: „Нема пораки, јавување само во итни случаи!“

Џорџа Холмс од Велика Британија на ТикТок го покажала договорот што и го врачило момчето Џол по повод Европското првенство во фудбал на ТикТок. „Нема шанси да сум единствената која добила писмо од момчето во пресрет на Европското првенство во фудбал“, напишала таа. Воведени се нови услови, додала. „Ја пишувам …

Повеќе »

Ангела Меркел:„Вирусот се шири неконтролирано!“

Ситуацијата со пандемијата на коронавирусот во Германија е сеуште многу сериозна, иако новите случаи на инфекција не растат со брзо темпо, изјави во вторникот германската канцеларка Ангела Меркел. Таа ова го изјави по состанокот со федералните премиери во понеделникот, ја одложи одлуката за натамошно засилување на мерките за 25-ти ноември. …

Повеќе »

И’ шефот на Светската здравствена организација мора во самоизолација

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека е идентификуван како контакт на лице позитивно на ковид 19 и дека мора да се изолира, но додаде дека се чувствува добро и нема симптоми. I have been identified as a contact of someone who has tested positive for …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ – НИКОГО НЕ ЗАРАЗИЛ: Момче (9) кој се разболел со корона бил во контакт со 172 лица – никому не му го пренел вирусот!

Деветгодишно момче кое се заразило со коронавирус не го пренело вирусот на ниту едно лице со кое биле во контакт а имал контакт со повеќе од 170. лица, според студијата која истражувала дали децата можат да бидат носители на вирусот. Момчето било меѓу луѓето кои биле заразени во кругот на …

Повеќе »