Tag Archives: консултација

(Рецепт) Препарат од четири состојки кој може да ви помогне да го намалите НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ: Едноставен рецепт за „чистење“ на крвните садови

Проблемот со покаченото ниво на холестерол во крвта станува се’ почест Современиот начин на живот, кој вклучува многу седење, е една од главните причини за покачен холестерол во крвта. Покрај тоа, недостатокот на физичка активност, нередовната и неправилна исхрана најчесто доведуваат до вишок маснотии во телото. Пред да започнете со …

Повеќе »

Чај кој ги чисти црниот дроб и бубрезите, помага при несоница, настинки и висок крвен притисок

Копривата на сите ни е позната – кога ќе ја допреме нè пече и долго после тоа имаме осип и чувствуваме чувство на печење. Но, иако е „опасна“, копривата е лековита бидејќи сите нејзини делови се корисни и хранливи, пред се коренот, но и другите делови од растението. Многу се …

Повеќе »

Зачин кој спречува надуеност – доволни се само неколку грама да ги решите стомачните проблеми

Ова лековито растение од семејството на штитоцветни се користи повеќе од 4.000 години. Има многу лековити својства, па затоа не е чудно што се користела како лек во древниот Египет. Станува збор за ким. Расте во областа од источниот Медитеран до Азија, а особено во Индија, која е нејзин најголем …

Повеќе »

Пет сериозни симптоми поради кои треба веднаш да посетите лекар

ВО ВРЕМЕ на пандемијата, дури и консултациите со лекар се преселија во удобноста на сопствениот дом. Многумина се консултирале со лекар по телефон или е-пошта, но има некои симптоми кои бараат посета на лекар без одлагање. Необјасниво губење на тежина Иако многу луѓе можат да бидат задоволни со необјаснето губење …

Повеќе »

Ако имате некој од овие симптоми, побрзајте на лекар

НИКОЈ не сака да се нарекува хипохондрик и да го има својот лекар на брзо бирање, но понекогаш може да биде тешко самостојно да одлучите дали станува збор за мал или голем здравствен проблем, и секој доктор ќе ви каже дека е „подобро да се спречи отколку да се лечи“. …

Повеќе »

ОТКРИЕН УШТЕ ЕДЕН СИМПТОМ НА КОВИД 19: Ако ова го забележите на своето тело сфатете го сериозно!

Научниците открија дека осипот на кожата може да биде важен симптом на новиот коронавирус Сите симптоми на многу заразниот нов коронавирус полека се откриваат. Во текот на изминатите десет месеци научивме многу за начинот на кој влијае на различни луѓе и за начинот на кој реагира на различни видови лекови. …

Повеќе »