Tag Archives: комичар

(ВИДЕО) Шок на доделувањето на наградите Еми: Меган Маркл ИСМЕЈАНА и понижена!

Црниот комичар се пошегува на сметка на Меган Маркл и го исмејувал принцот Хари. Кедрик Забавувачот апсолутно ги навредил Меган Маркл и принцот Хари за време на доделувањето на Еми наградите во 2021 година. Водителот се нафрлил на Меган Маркл Водителот и домаќин на овогодинешните награди Еми беше комичарот Кедрик …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ НОРМ МЕКДОНАЛД: Легендарниот комичар ја загубил битката со ракот

ЛЕГЕНДАРНИОТ стенд-ап комичар Норм Мекдоналд починал вчера на 61-годишна возраст по долга борба со ракот, пишува Deadline. Според неговата долгогодишна партнерка и пријателка Лори Џо Хекстра, тој се борел со ракот девет години. – Тој беше горд на своите шеги, и никогаш не сакаше дијагнозата да влијае на тоа како …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Кумот на комедијата“ починал на 80. години: „Неговото наследство ќе биде вечно“

Пол Гледни, попознат по уметничкото име Пол Муни, починал на 80-годишна возраст. Тој починал во својот дом во Оукленд, Калифорнија, изјавила неговата портпаролка. „Ви благодарам од се срце. Беше најдобар! Кум на комедијата”, напишало семејството на Муни на неговиот профил на Твитер. Покрај неговите настапи, Муни бил познат и како …

Повеќе »

(ФОТО) После два пропаднати брака најубавата холивудска глумица повторно се омажила

Актерката Скарлет Јохансон се омажи за актерот и комичар Колин Јоста, пренесува Си-Ен-Ен. Како што објавија на социјалните мрежи на хуманитарната организација Meals on Wheels, парот се венчал за време на викендот на „интимна церемонија на која присуствувале најблиското семејство и пријатели“. Скарлет и Колин се свршија во мај минатата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Комичар паднал за време на настап: Во болница му дијагностицирале корона

Актерот, комичар и поранешен презентер на Си-Ен-Ен Д.К. Хугли објави дека му е дијагностициран коронавирус откако паднал на сцената за време на настапот во Нешвил. Хугли (57) бил исцрпен откако работел и патувал во текот на неделата, рекол публицистот Ивет Ширер. Во објавата на Инстаграм, Хјули рече дека му бил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Умрел среде настап: Комичарот седнал, а луѓето продолжиле да се смеат…

Само десет минути пред смртта, седнал и правел шеги на сметка на мозочен удар. Рекол:„Замислете да преживеете мозочен удар, станете и проговорите велшки“, раскажал гледач од публиката… Британскиот комичар Иан Когнито на 61. години, починал од срцев удар на сцена за време на настап, пишува Mirror. Комичарот во четвртокот седнал …

Повеќе »