Tag Archives: колено

(ВИДЕО) Погледнете еден од најстрашните нокаути досега во ММА

ДЕСМОНД МОНАБАТ го извел еден од најстрашните нокаути во историјата на ММА спортот. Монабат брутално го нокаутирал противникот Дејвид Луреиро на Tuff-N-Uff Amateur Fighting Championship во Лас Вегас. Лоуреиро бил успиен од Монабат со летечко колено. Нокаутираниот борец веднаш почнал да се грчи и тешко да дише а на помош …

Повеќе »

(ФОТО) Жена легнала на тревата, па ја фотографирале од позади: Сите гледаат нешто ИМПРЕСИВНО и не им веруваат на очите

Оптичката илузија ги полуде социјалните мрежи, а на многумина ништо не им е јасно кога зјапаат во неа Оптичката илузија која пред неколку дена беше објавена на Редит не престанува да предизвикува реакции. Некои сметаат дека споменатата фотографија би можела да биде знак за валкан ум, но има невино објаснување. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова боли и’ да се гледа: Скршениот Делпо не можел ни да зборува за простувањето

Хуан Мартин Дел Потро ја растажи целата тениска јавност и објави дека по турнирот во Буенос Аирес се повлекува од тенисот, а на конференцијата му било премногу тешко да зборува за тоа. Иако сите со нетрпение го очекуваа неговото враќање, Аргентинецот ќе се збогува од тенисот во својата татковина. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познат француски фудбалер починал после 39. години минати во кома

Жан-Пјер Адамс, француски фудбалер, починал на 73-годишна возраст, откако 39. години минал во кома. Адамс имал 34. години кога паднал во кома во 1982. година. Тоа се случило по анестезијата што ја добил за време на рутинската операција на коленото во болницата во Лион. Тие тогаш рекле дека на операцијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРАЈ? Нова операција и повеќемесечна пауза за Роџер Федерер!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер објави дека ќе биде надвор од теренот неколку месеци, бидејќи ќе има нова операција на коленото. Освојувачот на 20 -та Гренд слем титула веќе имаше два зафати на коленото минатата година, но очигледно проблемот не е решен. Сега ќе мора да оди на уште еден, по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шпанските медиуми ја откриле вистината: Надал страда од болест која е кобна за неговата кариера

Нови проблеми Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се откажа од турнирот во Синсинати, но и во Торонто. Надал е неизвесен и за УС Опен, а шпанските медиуми пишуваат за мистериозната болест со која се бори Рафа. Локалните медиуми, пред Шпанецот да се пожали на болки во стапалото, изјавиле дека Надал има …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИСТИНСКИ БАКСУЗ! НАЈСРЕЌНИОТ ДЕН ВО ЖИВОТОТ ГО МИНАЛА ВО БОЛНИЦА: Наместо да игра и да се ВЕСЕЛИ таа пиела лекови против болки!

Венчавката треба да биде еден од најубавите денови во животот на секоја двојка, полн со среќа, радост, веселба и смеа и секако играње. Венчавката на една млада жена од смеа, играње и веселба стасала во амбуланта, лекови против болки затоа што успеала да го дислоцира коленото за време на првиот …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) Стравична снимка од Чешка: Полицајци убиле Ром – му клечеле на вратот, владата вели „нема чешки Флојд“!

Еден Ром во Чешка настрадал затоа што полицаец за време на интервенцијата го задавил притискајќи му го вратот со коленото. По објавувањето на видеото на кое се гледа како полицаецот го држи коленото на рамената и вратот на Ромот кој подоцна починал, чешката влада изразила поддршка за работата на полицијата, …

Повеќе »

(ФОТО) Федерер се повлече од Ролан Гарос

РОЏЕР ФЕДЕРЕР се повлече од Ролан Гарос и нема да игра во осминафиналето против Матео Беретини, објави денеска швајцарскиот тенисер. Тој претходно најави дека ќе треба да ја разгледа и процени ситуацијата поради болка во коленото по тричасовниот натпревар против Доминик Копфер. Федерер минатата година двапати беше на операција на …

Повеќе »