Tag Archives: ковид

(ВИДЕО) Иги Поп објавил нова глобална ковид химна

Иги Поп штотуку објави нова химна за пандемијата на коронавирус наречена „Валкан мал вирус“. Песната ја напишал заедно со Леран Томас, а текстот на песната е доста метафоричен и совршено го прикажува коронавирусот како таков. Иги Поп сподели и кратко, едноминутно видео, во кое зборува за текстот на песната. „За …

Повеќе »

(ВИДЕО) 91. годишник станал хит поради неговата изјава после вакцинирањето против Ковид

Пензионер стар 91. година од Велика Британија станал хит откако доцнел на вакцинација против ковид-19. Мартин Кенион дал интервју за Си-Ен-Ен и многумина насмеал откривајќи дека доцни затоа што „никаде не можел да најде прокле паркинг“. Тој открил и како ја примил вакцината и призна дека не бил многу задоволен …

Повеќе »

(ФОТО) Никола Пановски за протоколи на лекување на корона: „Ковид не се спречува ниту се лекува со антибиотици. Со антибиотици се лекува бактериска пневмонија како последица од ковид, а таа се јавува кај 2 до 3 % од позитивните!“

Уште едно јавно огласување на доктор Никола Пановски за лекувањето на корона вирусот. Неговиот пост на Фејсбук го пренесуваме во целост: „По млаката или никаква реакција на надлежните и одговорни за здравјето на граѓаните, како и за парите на граѓаните, било лични или преку ФЗО (МЗ, ЛКМ, ФКМ,МЛД, МАЛМЕД, ФЗОМ …

Повеќе »

(ФОТО) И’ Игор Иџе Стефановски позитивен на ковид-19:„ Сега малку одмор!“

По завршувањето на годинешната автомобиска сезона, Игор Иџе Стефановски по враќањето дома соопшти дека после тестирањето и’ тој е позитивен на ковид – 19. Но, нашиот автомобилски ас е секигаш оптимист... За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред.🙏❤️

Повеќе »

(ФОТО) Бил здрав, животот бил пред него – а умрел од ковид!

Случајот со младиот спортист Чад Дорил најдобро зборува за тоа колку е подмолен Ковид 19. Тој бил совршено здрав, но ја загубил битката со вирусот. Чад Дорил, студент на Државниот универзитет „Алапачијан“ во Бун, Северна Каролина, бил во совршена форма. Имал само 19. години. Тој бил висок и слаб. Играл …

Повеќе »

Руските научници ОТКРИВААТ: Овој ПЛЕВЕЛ помага во лекувањето на КОРОНА!

Виролозите од Томск се подготвени да произведат големи количини силина (Isatis tinctoria), затоа што им помага на луѓето кои страдаат од корона, птичји грип и сипаници. До сега, силината се користела во Русија исклучиво како растение за мед и добиточна храна. Но, се испоставило дека обичниот плевел може да спаси …

Повеќе »

СУДБИНИ – Трогателна фотографија: Баба позитивна на Ковид-19 внуката ја запознала преку прозорец

МАМА Џесика од Канада неодамна го родиа своето второ дете. Кога се опоравувала во болницата, нејзините родители се тестирале за ковид-19 и добиле позитивни наоди. Нивната состојба се подобрила,па на Велигден дошле да ја запознаат внуката. Со оглед на тоа дека сепак треба да бидат во изолација, тоа го направиле …

Повеќе »

Близнаците родени среде пандемијата ги добиле имињата Корона и Ковид

Иако пандемијата на коронавирус не им донесе ништо добро на повеќето луѓе, младите родители од централниот дел на Раипур решиле своите близнаци родени за време на пандемијата да ги именуваат со Корона и Ковид. Мајката Премети Верма (27) за „Хиндустан тајмс“, открила дека тие ги избрале имињата за да ги …

Повеќе »