Tag Archives: ковид

(ВИДЕО) Дали ќе го одвлече вниманието? Среде скандалот со потврдите од КОВИД, познатата тенисерка објавила жешко видео

Италијанката Камила Џорџи, професионална тенисерка, важи за најатрактивната спортистка во светот. Таа моментално се наоѓа на 69. позиција на ВТА листата, а пред само неколку дена пошироката јавност ја критикуваше за еден потег. Скандалот што се случи одекна како бомба во тенискиот свет. Според италијанските медиуми, против неа е покрената …

Повеќе »

Познатиот актер ги победил ракот и короната: „Бев болен скоро две години“

OLD MAN, новата телевизиска серија на Џеф Бриџис (72) сè уште беше во продукција кога на познатиот актер му беше дијагностициран лимфом. Тој ја дознал веста во 2020. година, бидејќи снимањето било ставено во мирување поради пандемијата, што довело до, како што вели, двегодишна „здравствена авантура“. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ! Го напаѓале Ѓоковиќ а земале лажни потврди за вакцината

По настаните со Австралија опен, кога Новак Ѓоковиќ беше депортиран со одлука на Сојузниот суд по 11 дена мачење во Мелбурн, пристигнаа бројни реакции. Сепак, новите информации до кои дојде Тенискиот сојуз на Унгарија тврдат дека некои играчи настапувале во Мелбурн со лажни ковид сертификати. Станува збор за нешто што …

Повеќе »

(ФОТО) ХУМАНА И ЗАБАВНА МИСИЈА – Паб во кој гостите плаќаат по две евра секогаш кога ќе кажат „ковид“

Еден паб во Ирска одлучил да им наплаќа на гостите за секое спомнување на коронавирусот и пандемијата. Имено, на шанкот ставиле пластична чаша во која гостите секогаш кога ќе го спомнат зборот ковид треба во неа да стават две евра. Кристофер Мур, менаџерот на „Алт Бар“, изјавил дека на овој …

Повеќе »

Познато е кога Новак прележал коронавирус, поради тоа може да дојде до пресврт

Новак Ѓоковиќ бил позитивен на коронавирус на 16. декември 2021. година, според документите поднесени од адвокатите до судот во Австралија.Врз основа на тоа, српскиот тенисер добил лекарско ослободување, кое на крајот не било признаено.Би-Би-Си вели дека ова може да го промени целиот случај.Новак Ѓоковиќ го поднел барањето за медицинско ослободување …

Повеќе »

(ФОТО) Не можел да поверува што пишува патничката пред него во авионот, погледнете ја пораката!

(ФОТО) Не можел да поверува што пишува патничката пред него во авионот, погледнете ја пораката! Еден корисник на Reddit на таа социјална мрежа објави фотографии на кои се чини дека патничката пред него на мобилниот телефон пишува дека е заразена со коронавирус додека патува со авион. Имаме ковид, шш… Затоа …

Повеќе »

Најсилното средство за ЗАШТИТА НА ОРГАНИЗМОТ за време на празниците е ЈОД

Јодот е еден од најважните ставки на нашето мени, но многумина не го добиваат доволно. Сезона е на прослава и празник, уживање во храна и пијалоци со семејството и пријателите. Во овој период луѓето се опуштаат и помалку се грижат за своето здравје, што може да биде многу штетно, имајќи …

Повеќе »

ОВА Е НАЈПИЈАНАТА НАЦИЈА НА СВЕТОТ: Се опиваат до бесвест повеќе од два пати месечно и околу 27 пати годишно – глобалниот годишен просек е 14!

Австралијците беа прогласени за најголеми пијаници во светот, откако беше утврдено дека во 2020. година консумирале алкохол до онесвестување речиси двојно повеќе од луѓето на други места, според годишното меѓународно истражување за употреба на дрога. Повеќе од 32.000 луѓе од 22 земји ја пријавиле својата употреба на дрога и алкохол …

Повеќе »

„ЗНАЕМЕ КОЈ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР“: Хрватски пулмолог открил неочекуван начин за рано откривање како ќе се развива ковидот

ДОКТОРОТ Иван Шкопљанац (32), специјалист по пулмологија од Клиничкиот болнички центар во Сплит, заедно со тим колеги развил метод за ултразвучно испитување на белите дробови, што може да предвиди како пациентите ќе развијат ковид при прием. – Бев распореден во болницата Ковид во ноември 2020. година и со оглед на …

Повеќе »