Tag Archives: ковид мерки

(ВИДЕО) НЕ ЗА КОВИД ПРОПУСНИЦИТЕ: Протести во Хрватска поради мерките против короната 

Синоќа во Загреб и Дубровник се одржле протести поради мерките против корона вирусот и воведувањето пропусници за ковид, а најавени се и во некои други хрватски градови. Голем број граѓани се собрале во Дубровник и го изразиле своето незадоволство од владините епидемиолошки мерки. Тие се собрале во историскиот центар Дубровник, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Поканила 22. деца на роденденот на својот син: Никој не се појавил!

Мајка на нејзиниот профил @ dawners86 на ТикТок во својата објава зборувала за траумата што ја доживеал нејзиниот син. Како што објаснила, таа поканила повеќе од 20 деца на неговиот шести роденден, а дружењето морало да биде на отворено, за сè да биде според ковид правилата. Снимајќи ја пустата околина, …

Повеќе »