Tag Archives: клиники

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 11. пациенти, а вкупно се лекуваaт 252. болни, сомнителни и потврдени за КОВИД-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 11 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 252 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало 2 приеми. Во ковид центарот во ГОБ …

Повеќе »