Tag Archives: клетки

ЛЕКОТ ЦЕЛО ВРЕМЕ НИ Е ПРЕД НОС: Дали знаевте дека убиецот на канцерогените клетки расте во секоја градина?

Може да предизвика и здравствени проблеми, особено ако неговото стебло се џвака Силен борец во тешката борба против малигните тумори би можел да стане познатиот жолт цвет кој се користи во народната медицина за лекување на разни болести. Во светот е познат како заштитен знак на многу кампањи во борба …

Повеќе »

АЛКАЛНИ ПРОИЗВОДИ – КЛЕТКИТЕ РАК ЖИВЕАТ САМО ВО КИСЕЛА СРЕДИНА ВО ТЕЛОТО: Ова се намирници кои го алкализираат телото!

Повеќето научници тврдат дека повеќето болести се поврзани со киселинско-базната рамнотежа во телото Уште во 1932. година, германскиот биохемичар Ото Варбург ја доби Нобеловата награда за докажување на поврзаноста помеѓу ракот и киселата средина во телото. „Клетките на ракот живеат само во кисела средина; во алкална средина умираат за точно …

Повеќе »

Идентификуван е НАЈНОВИОТ СИМПТОМ на корона вирусот! Досега поминал незабележано, но КОВИД УВО е сериозен показател за инфекција: Еве како да го препознаете!

На долгата серија симптоми на корона вирусот се придружи и таканареченото уво ковид. Имено, откако експертите утврдиле дека заразените со овој вирус или оние кои дури и го прележале може да патат од ковид прсти или раце од ковид, се’ повеќе има информации дека пациентите може да имаат и проблеми …

Повеќе »

Го победила ракот бидејќи секој ден пиела сок од еден зеленчук: Болеста исчезнала – еве во што е тајната!

Ен Камерон е авторка на бројни книги за деца, но во оваа книга таа е главниот лик. Таа станала уште попозната кога заболела од рак на дебелото црево. Својата приказна ја раскажала на блогот Chris beats cancer (Крис го победи ракот) на кој лицата кои барале/нашле алтернативен начин за лекување …

Повеќе »

ЗАШТИТА НА ЗДРАВЈЕТО – Запрете го РАСТОТ НА КЛЕТКИТЕ НА РАК: Три намирници со кои ќе бидете сигурни!

Храна богата со состојки кои се сметаат за особено корисни за нашето здравје и го спречуваат развојот на клетките на ракот. Супер храна или храна богата со специјални состојки, кои се сметаат за особено корисни за нашето здравје и благосостојба, можат да бидат посилни од ракот спречувајќи развој на клетките …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО+Рецепт) НЕ ПОСТОИ ПОЛЕСЕН НАЧИН – Академик др. Болотов, украински Ајнштајн: Вака длабински се чистат здравите клетки, а туморските и оштетените се исфрлуваат – а лекот е во кујната!

Еден од најдобрите начини да избегнете сериозни болести… Клетките на човечкото тело стареат, се распаѓаат и умираат со возраста. Ова се должи на штетата предизвикана од слободни радикали и токсини како што се тешки метали, нитрати, радионуклиди, на кои телото е изложено за време на животот. Но, овој процес на …

Повеќе »

(ВИДЕО) По 18 спонтани абортуси оаа жена станала мајка во 48. година

Луиз и Марк се запознале во 1999. година и знаеле дека сакаат да започнат семејство. Овој пар од Англија се обидел да заснова семејство уште кога Луис имала 32 години, но немале успешни. После 16. години и 18. спонтани абортуси, Луиз и понатаму не ја губела надежта. Сега на 48-годишна …

Повеќе »