Tag Archives: киселина во лице

(ФОТО) ЖИВОТ – Љубоморно момче ја полило со киселина и ја осакатил доживотно: Се венчале штом излегол од затвор!

Турчинката Берфин Озек (20) се омажила за мажот кој и фрлил киселина на лицето и ја осудил на доживотни тешки повреди и оштетен вид. Озек се омажила со Касим Озан Селтик (23) овој месец, две години откако тој ѝ фрлил хемикалија во лицето поради расправија, поради што Берфин целосно ослепела …

Повеќе »

(ФОТО) ВОДИТЕЛКА НАПРАВИЛА 400. ОПЕРАЦИИ: Дечкото со киселина и го изгорел лицето, ПОТПОЛНО ГО ЗАГУБИЛА ВИДОТ – Еве како сега изгледа!

Британската водителка Кети Пајпер неодамна ја имала 400-тата операција, со што се поправиле последиците од нападот што го доживеала пред 12. години, кога еден човек, ангажиран од нејзиното поранешно момче, и фрлил сулфурна киселина во лицето. „Нејзиното око се опоравува добро, таа е расположена и не може доволно да му …

Повеќе »