Tag Archives: кинески метод

ПО СОВЕТ НА СЛАВЕН КИНЕСКИ ЛЕКАР – Ракот никогаш не е прва болест, пред него се јавува ова: Древна кинеска метода на спречување карцином!

Кинескиот метод за исфрлање на камења од жолчката преку дебелото црево е популарен во Азија и се верува дека спречува развој на рак. Кинезите имаат добро познат народен лек кој им помогнална многумина да се ослободат од камења во жолчката на полесен и помалку опасен начин. Кинескиот лекар д-р Лаи …

Повеќе »

(ФОТО) НАПИТОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ – НАУЧНО ДОКАЖАНО: Мрсните наслаги од стомакот исчезнуваат со конзумирање на овој чај!

Одамна е познато дека чајот има корисен ефект врз човечкото тело. Покрај тоа што ве одржува здрави, некои чаеви помагаат и при слабеење. Но, не сите чаеви делуваат на ист начин. Научниците откриле дека кинескиот чај познат како оолонг помага многу во слабеењето. Всушност, истражувачите од фармацевтскиот универзитет „Шенјанг“ во …

Повеќе »