Tag Archives: кинеска медицина

(ФОТО) Лицето покажува кои болести не напаѓат: Откријте што ви е потенцијален здравствен проблем!

Кожата е нашиот најголем орган и ни покажува кога нешто не е во ред со телото. Тоа важи посебно за лицето. Според кинеската медицина секој дел од лицето ни открива одреден органи со мозолчиња, осип и промена на бојата на кожата ни кажува дека е некаде е нарушен здравствениот баланс. …

Повеќе »

(ФОТО) Сите се чуделе што е црната точка во увото на Новак: Конечно откриено за што служи!

Сите зборуваат за последната победа на Новак Ѓоковиќ,на Австралија Опен, кога речиси без една капка пот го победи Јапонецот Татсума Ито во второто коло од Австралијан опен (6:1, 6:4, 6:2), обезбедувајќи мегдан со уште еден тенисер од земјата на изгрејсонцето, Јошихито Нишиокa, во следната рунда. И додека сите во светот …

Повеќе »