Tag Archives: кинезинка

(ВИДЕО) На Кинезинката, која претепа напаѓач во САД, и донирале 1. милион долари – Се’ подарила!

76-годишната Кинезинка која претепа напаѓач во Сан Франциско минатата недела, планира сите собрани донации да ги даде на организациите кои се борат против расизмот против азиско-американската заедница. До средата вечерта биле собрани повеќе од 933.630 УСД за медицински трошоци на Кие Ксиаожен преку кампања на GoFundMe. „Кси рече дека не …

Повеќе »

ОДЛУЧНО – КИНЕЗИНКА ЈА ТУЖИ СВОЈАТА ВЛАДА. Татко и починал поради заташкување на короната а сега треба да ја платат виситнската цена!

Кинезинка презема законски мерки против владата поради, како што вели, погрешниот одговор на пандемијата КОВИД-19 што го убила нејзиниот татко – велејќи дека верува дека службените лица „прикривале некои факти“. Џао Леи од Вухан поднесува тужба со која бара обештетување и ретко јавно извинување од владата, објави Скај Њуз. „Мислам …

Повеќе »

(ФОТО) Кинезинка избркала силувач: Почнала да кашла и му рекла дека има коронавирус!

Кинезинка избркала маж кој сакал сексуално да ја напаствува така што почнала да кашла и рекла дека само што се вратила од Вухан. Осомничениот кого полицијата го именувала како 25. годишниот Ксиао, минатиот петок навечер провалил во спалната соба на жртвата (идентификувана како Ји), која живее во градот Јингшан, во …

Повеќе »

Родила девојче во 67. година: Забременила по природен пат а има и внучиња

Кинезинка родила здраво бебе девојче на 67-годишна возраст во источна Кина, станувајќи потенцијално најстара државјанка на таа земја што родила бебе, кое било зачнато по природен пат. Жената именувана од медиумите како „Тиан“ родила здраво бебе девојче во провинцијата Шандонг во петокот со царски рез, јавуваат локалните медиуми. Докторите во …

Повеќе »