Tag Archives: килограми

Работи кои никогаш не треба да ги броите: Животот ќе ви биде полесен и поубав, а ПОЗИТИВНИТЕ мисли ќе донесат нови можности

Престанете да се грижите за овие бројки и среќата ќе затропа на вашата врата… Животот е бесконечна ризница на богатства што можете да ги користите за ваша среќа, корист и развој. Секој ден е благослов, затоа негувајте благодарност и размислувајте секоја вечер какви убави работи ви се случиле денес. Наместо …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕГА Е ДОСТА – ИДЕАЛОТ ЗА УБАВИНА КОЈ  СЕ НАМЕТУВА Е НЕРЕАЛЕН, ЈАС ВАРИРАМ ВО КИЛОГРАМИТЕ, ПА ШТО! Познатата актерка им ПРКОСИ на женските окови!

Идеалот за убавина кој се наметнува на социјалните мрежи одамна зема замав. Девојките се се’ понесигурни и придаваат преголема важност на својот изглед, гардероба, коса, нокти, шминка и други надворешни фактори, а значително помалку на својот интелект, а најважно за нивното ментално здравје. Таканаречените филтри се „основниот“ дел на секоја …

Повеќе »

РЕЦЕПТ ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: Наместо вечера, јадете го ова! 

Следете ги овие совети и килограмите сами ќе исчезнат Ако сакате да изгубите тежина, тоа мора да го сфатите сериозно. Овде нема голема мудрост: едноставно изберете внимателно што јадете и многу движите се. За оние кои сакаат брзо да ослабат, ве советуваме вечерата да ја замените со овој оброк кој …

Повеќе »

На овој начин телото се буни: Знаци дека јадете премногу леб, а не се вишок килограми!

Лебот долго време се сметаше за главен виновник кога станува збор за дебелеење. Иако ова не е целосно точно, може да се претера и со оваа намирница. Лебот не е проблематичен само поради калориите, туку и поради обработените јаглехидрати кои предизвикуваат благо воспаление во организмот. Тие можат да бидат причина …

Повеќе »

Масло кое е најкорисно за човековото здравје: 3. капки дневно придонесуваат за 6. промени во телото

Маслото од оригано претставува природен антибиотик кој ги убива бактериите, но и ги уништува габите… Во медицински цели, ориганото се користи веќе со години, а во последните неколку децении неговото позитивно влијание на здравјето се потврдува и преку медицински истражувања. Во свеж или сушен облик се користи во готвењето, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СРАМНО – КУПИЛ ХОНДА ОД АУКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА, ПА СЕ ШОКИРАЛ: Она што го пронашол зад браникот ги посрамотило властите!

Тајландската полиција се извинила откако, по грешка, на аукција продале автомобил во кој биле скриени десетици илјади таблети амфетамин. Купувачот платил 586,000 бахти (19.000 американски долари) за автомобилот „Хонда ЦР-В“ кој бил продаден на аукција откако минатата година бил запленет во случајот поврзан со дрога. Кога клиентот го одвезол автомобилот …

Повеќе »

(ФОТО) Чиа семе: Ќе ве ослободи од болести но и одвишни килограми – Но, ќе ви дари здравје и корисни состојки за организмот!

Нутриционистите го сметаат семето за чудесна храна, број еден супер-храна во светот. Како вистинско богатство на протеини и влакна, тие го забрзуваат метаболизмот и помагаат во губењето тежина. Чиа семките се користат илјадници години во исхраната на човекот, но со популарност се здобија во изминатите дваесет години. Денес заслужено го …

Повеќе »