Tag Archives: килијам мбапе

(ФОТО) Шпанци: Мбапе е виден во Мадрид, со него бил соиграч од ПСЖ

ФРАНЦУСКИОТ фудбалер Килијан Мбапе е виден во Мадрид, пренесува шпанскиот медиум Desportes Cope. Нивниот новинар го фотографирал додека влегувал во познат мадридски ресторан во друштво на денешен соиграч од ПСЖ, поранешниот играч на Реал Мадрид, Ахраф Хакими и неговиот брат. Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува ова лето, а многу …

Повеќе »

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ: „Најдобар на светот? Ниту Роналдо ниту Меси…“

Шведскиот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, вели дека Лионел Меси и Кристијано Роналдо не се најдобри фудбалери на светот, но дека тоа е Килијан Мбапе. Меси и Роналдо доминираат во фудбалот повеќе од една деценија. Од 2008. година, наградата за најдобар играч во светот секоја година им припаѓа на Аргентинецот или Португалецот, …

Повеќе »