Tag Archives: киванч татлитуѓ

(ФОТО) Турскиот Бред Пит, Киванч Татлитуѓ, открил како се снаоѓа во улогата на татко со новородениот син

Киванч Татлитуѓ, главниот лик во серијата „Украдено минато“ на Dizi, веќе цел месец го доживува чувството на татковство, со среќата што го дава ова ново искуство како родител. Тој конечно го даде своето прво интервју во најважната улога во животот – улогата на татко. Но, покрај убавата вест за раѓањето …

Повеќе »

Турскиот Бред Пит, Киванч Татлитуѓ, ќе стане татко!

Турскиот Бред Пит, Киванч Татлитуѓ и неговата сопруга Башак Дизер го очекуваат своето прво дете! Радосната вест дека Дизер е во третиот месец од бременоста ја соопшти парот, кој судбоносното „да“ го кажа во 2016 година. Киванч Татлитуѓ и Башак Дизер, кои веќе извесно време живеат во Мардин, важат за …

Повеќе »