Tag Archives: кејп таун

(ВИДЕО) Вака го прават тоа големите: Рафа, Федерер, Тревор Ноа и Бил Гејтс за школување на децата!

Фондацијата на Роџер Федерер за школување и помош на децата во Јужноафриканската република редовно одржува големи тениски натпревари со цел да собере повеќе средства за децата… „Еден ден ќе престанам да играм тенис но Фондацијата е тоа што ќе продолжи понатаму и сакам по тоа исто така да бидам запамтен“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРКА СПИЕЛА СО ПЕТ УЧЕНИЦИ: Секс скандал поради кој „горат“ социјалните мрежи – Пронајден експлицитни снимки!

Фиона Виоти (30) спиела со момчиња во училиштето „Бишопс Дајосесан Колеџ“ во Кејп Таун, помеѓу 2013. и 2019. година, се потврдило во истрагата. Мажената професорка по историја во едно од најелитните училишта во Јужна Африка имала сексуална афера со најмалку пет ученици. Сексуалниот скандал го открил 18-годишен ученик, тврдејќи дека …

Повеќе »