Tag Archives: кецмановиќ

(ВИДЕО+ФОТО) Рутинска победа на Ѓоковиќ против помладиот Кецмановиќ

Во натпреварот од третото коло на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ во три сета го совлада Миомир Кецмановиќ со 6:0, 6:3, 6:4. Натпреварот кој траеше нешто помалку од два часа доведе до пласман во осминафиналето на третиот Грен слем во сезоната за Ѓоковиќ. Во првиот сет на теренот беше само Ѓоковиќ. Рутински, …

Повеќе »