Tag Archives: кели брук

(ФОТО) Со димензиите 99-63-91 таа беше сон на секој маж: „Кога бев најслаба, ми беше најтешко“

Поранешната манекенка и водителка Кели Брук (43) во искрено интервју проговорила за својот живот и ги допрела тешките моменти. Некогаш со своите облини и убавина беше сон на сите мажи, со димензии 99-63-91 сантиметар, а денес оваа жена „накачила“ неколку килограми, но не се замара со нив. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) ЦЕРЕМОНИЈА ВО ИТАЛИЈА – Најсексапилната жена на светот покажа како изгледала нејзината свадба од половина милион долари

Британската манекенка и водителка Кели Брук на крајот на јули се омажи за својот вереник Џереми Париси, а сега сподели фотографии од специјалниот ден. View this post on Instagram A post shared by Kelly Brook (@iamkb) Кели носела венчаница од британската модна дизајнерка Савана Милер, на која ѝ се заблагодари …

Повеќе »

(ФОТО) Се омажила жената со официјално најубавото тело на светот

Поранешната манекенка и водителка Кели Брук, која пред неколку години ја доби титулата за најсекси жена на светот, се омажи за својот долгогодишен партнер Џереми Париси.             View this post on Instagram                         A …

Повеќе »

(ФОТО) Кели Брук: „Посакувам да имам помали гради и да носам фустани на прерамки, но тоа не е можно“

Во ексклузивно интервју за „Daily Mail“, поранешната манекенка и водителка Кели Брук признала дека би сакала да има помали гради. View this post on Instagram A post shared by Kelly Brook (@iamkb) Таа открила и дека често има, како што на шега изјавила за споменатиот медиум, тој „малку го сакам, …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш нејзиното тело научниците го прогласија за СОВРШЕНО а денес е САМО СВОЈА!

Телото на британската манекенка и актерка Кели Брук своевремено дури и научниците го прогласија совршено . Денес, многумина дури и не би го препознале. Според истражувањето на научниците од Универзитетот во Тексас во 2016. година, се покажало дека Кели Брук, чии димензии во тоа време биле 99-63-91, има најсовршено тело …

Повеќе »