Tag Archives: кашлица

(Рецепт) Само ренот може да излекува упорна и сува кашлица, но и воспаление на белите дробови: Народен лек кој морате да го запишете!

Обрнете внимание на овој исклучително здрав народен лек од рен Поради своите антибиотски својства, ренот се користи во традиционалната медицина многу години за лекување на бронхитис, синузитис, кашлица и настинка. Рен и мед Измешајте 1 лажица рендан рен со 3. лажици мед. Се зема 1. лажичка 5. пати на ден. …

Повеќе »

СВИНСКАТА МАСТ лекува кожни заболувања и ги ублажува болките: Користете ја за стрии и упорни мозолки – но и многу други нешта!

Покрај традиционалната позната примена во исхраната, маста се користи и за лекување на одредени болести. Нешто што е неопходно е чистење на свинската маст во девет води. Што значи тоа? Ова значи дека маснотијата се исплакнува со вода 9 пати, т.е. процесот треба да се повтори онолку пати колку што …

Повеќе »

(Рецепт) Ова е единствен народен лек признат од страна на докторите: исфрлува слуз од белите дробови, го олеснува дишењето, спречува јако кашлање!

Запишете го некаде овој рецепт за сузбивање на кашлицата, да не посака злото Кон крајот на летото и почетокот на есента може да биде страшно за луѓето кои се борат со алергии. Додајте го на тоа пушењето и загадувањето на воздухот и ќе имате бели дробови кои страдаат. Телото реагира …

Повеќе »

Највкусен мевлем на светот: Ги лекува кашлицата и болката во грлото подобро од лекови!

Испитаниците кои го конзумирале се опоравиле побрзо, за околу 2 дена, од оние што пиеле вообичаени сирупи за кашлица… Следниот пат кога ќе почувствувате чувство на пецкање во грлото и ве боли толку многу што не можете да проголтате цврста храна, пред да земете сируп за кашлица земете црно чоколадо. …

Повеќе »

ПОТЕШКО И ПОДОЛГО ОТКОЛКУ ШТО МИСЛИТЕ – За ова никој не зборува: Еве како изгледа опоравувањето од корона вирусот и колку всушност трае од искуството на млада новинарка!

Исповед на млада новинарка која се заразила уште кон средината на март „Во седмиците откако бев хоспитализиран поради вирусот корон, истото прашање го преплави мојот инбокс на е-пошта и директните пораки: Дали сега се чувствувашподобро? Сè уште не знам што да одговорам“, пишува новинарката Фиона Ловенштајн за New York Times. …

Повеќе »