Tag Archives: кафе со шеќер

Две шолји засладено кафе на ден ви помагаат да живеете подолго, покажа најновото истражување

Луѓето кои пијат кафе имаат до една третина помала веројатност да умрат млади, дури и ако додадат шеќер во популарниот пијалок, велат истражувачите. Оваа студија, објавена во Annals of Internal Medicine, е првата која го поврзува слаткото кафе со здравствените придобивки, вели д-р Лиу. Една неодамнешна студија покажала дека луѓето …

Повеќе »