Tag Archives: касандра

(ВИДЕО+ФОТО) Ранду од Касандра сега има 60. години и никогаш не би го препознале

„Касандра“ е веројатно најгледаната латиноамериканска теленовела на сите времиња на овие простори. Скоро нема некој што не знае за Касандра, Игнатиј, Луис Давид, Ранду и Доринда. Славниот Ранду, на кого Касандра му беше ветена невеста, беше смртно заљубен во неа, во серијата тој беше фрлач на нож во циркус. Актерот …

Повеќе »

(ФОТО) На славната Касандра годините не и можат ништо: На 47. години глумицата изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Годините за познатата Касандра, Кораима Торес, се само статистика! Можеби името Кораима Торес малку значи за поновата генерација, но постарите генерации беа „луди“ по девојката по име „Касандра“, по која беа именувани дури и бебиња родени кон крајот на деведесеттите години. За време на прикажувањето на серијата, во 1997 година, …

Повеќе »

(ФОТО) Есмералда, Касандра, Марисол, Руби: Како денес изгледаат глумиците од популарните теленовели?

Дека поминаа толку многу години не се гледа на лицата на многу дами, па дури и денес тие се сметаат за вистински симболи на убавина. Некои од глумиците во популарните теленовели кои беа следени во раните 2000-ти, драстично го смениле погледот кон полошо. Во нашата земја, во 90-тите и 2000-тите, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА КАСАНДРА? Кораима Торес го покажала стомакот! Погледнете го нејзиното совршено тело – на прагот на шестата деценија!

Кораима позирала на карпест гребен во костум за капење што ја истакнува нејзината совршена линија, обликувани и затегнати нозе и „плочки“ на стомакот… Пред некое време напишавме за тоа како изгледа, некогаш, миленичка на нашата публика, актерката Кораима Торес, која сите ја знаеме најдобро од нејзината улога во култната серија …

Повеќе »