Tag Archives: карло анчелоти

(ВИДЕО+ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Анчелоти повторно во Реал

Италијанецот Карло Анчелоти официјално се врати на клупата на Реал Мадрид, потврди клубот од стадионот „Сантијаго Бернабеу“ во вторникот. 👋 #WelcomeBackAncelotti👉 @MrAncelotti pic.twitter.com/BcqI63qkqY — Real Madrid C.F. (@realmadrid) June 1, 2021 Во текот на денот, трофејниот тренер се согласи да ја прекине соработката со Евертон, на чија клупа седи од …

Повеќе »

(ФОТО) Елмас со емотивна порака до Анчелоти:„Ти благодарам за се!“

„Ти посакувам се најдобро во кариерата во иднина“, напиша Елмас на својот профил на Инстаграм… Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, кој ги брани боите на калчолигашот Наполи, со емотивна порака се прости со италијанскиот стратег Карло Анчелоти, кој доби отказ од Наполи. View this post on Instagram Mister, thank you …

Повеќе »